کد خبر: ۲۱۳۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
متخصص پوست و مو بایدها و نبایدهای پیوند مو را تشریح کرد.

 به گزارش سوک، مجتبی امیری متخصص پوست و مو در ارتباط با عمل کاشت مو یا پیوند مو، اظهار داشت:‌این مسئله یک عمل فوق‌تخصصی به شمار رفته که به معنی برداشت فولیکول یا پیاز مو از یک محل بدن و انتقال آن به محل مورد نیاز کاشت مو است.

وی افزود: فرد منتخب شده برای پیوند مو باید شرایط سلامت عمومی، شامل سلامت جسمی و روانی را کاملاً برخوردار باشد و به این نکته توجه داشت که عامل ریزش مو در فرد کاندید کاشت مو غیرقابل برگشت باشد و به عبارتی با درمان‌های دارویی مشکلش جواب نداده باشد.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه باید بیماری‌های پوست و مو که قرار است محل برداشت یا ک اشت آن انجام شود باید مورد بررسی قرار دهیم،‌گفت: کاشت مو باید به صورتی باشد که انتقال مو صدمه به محل برداشت نزند همچنین موی کاشته شده با الگوی طبیعی کاشت رشد کند، به سلامت فرد و ناحیه برداشت نیز لطمه نزند.

امیری با بیان اینکه پیوند مو از موی خود فرد قابل برداشت است، خاطرنشان کرد: منبع اصلی برداشت مو بالای گوش و پشت سر فرد است همچنین میزان و شدت ریزش مو در آینده باید در فرد مورد پیوند ارزیابی شود.

وی تأکید کرد: پیوند مو اگر توسط متخصص پوست و مو که تبحر در کاشت مو دارد، انجام گیرد، بدون درد، خونریزی و عارضه است و در واقع این عمل نوعی عمل سرپایی به شمار می‌رود.

امیری اعلام کرد: اگر کاشت مو توسط فرد غیرمتخصص و کسی اصول علمی را نمی‌شناسد انجام شود عوارض مختلفی برای بیمار به همراه خواهد داشت که شامل ظاهر غیرطبیعی مو، خط رویش عروسکی، تخریب ناحیه برداشت، عفونت مکرر و عدم رویش مو می‌شود.

این متخصص پوست و مو گفت:‌متأسفانه به دلیل منافع مالی برخی با نگاهی تجاری به این مسئله نگاه کرده و با تبلیغات اغراق‌آمیز سبب بروز عارضه‌های زیادی در افراد انجام پیوند مو می‌شوند.در حالی که این مسئله باید حتماً توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد