چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۱۳۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
سوک:استاندار بوشهر گفت: اجرای طرح تعطیلات زمستانه در کشور باعث رونق گردشگری و تحول اقتصادی در استان بوشهر خواهد شد.
بهگزارش سوک،عبدالکریم گراوند در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) بر اجرای طرح‌های بازآفرینی، نوسازی و ساخت و ساز بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در شهرها و روستاها استان تاکید کرد و افزود: بسترهای لازم برای نوسازی این بافت‌ها فراهم شده و باید اجرای این طرح‌ها تسریع شود.

وی با اشاره به ویژگی های مدیران کارآمد تاکید کرد: مدیران باید تسهیل گر، جسور و اهل ریسک باشند، مدیری که نمی تواند برای توسعه این استان کار کند باید کنار برود.

استاندار بوشهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه گردشگری شهرها و روستاهای استان اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان در این حوزه زیرساخت‌های این بخش با حمایت‌های ویژه توسعه می‌یابد.

وی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای بازدید از روستاهای بدون بیکار پس از پایان دهه اول محرم خاطرنشان کرد: در این سفرها طرح های مهم و تاثیر گذار اقتصادی و اشتغال‌زایی در شهرها و روستاها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گراوند بر تعیین حریم رودخانه مند در شهرستان دشتی تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت اراضی منتهی به این رودخانه زمینه اجرای طرح ‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فراهم شود.

وی با اشاره به اجرای طرح تعطیلات زمستانه در کشور خاطرنشان کرد: با توجه به آب و هوای مناسب استان بوشهر در فصل زمستان اجرای این طرح باعث رونق گردشگری و تحول اقتصادی در استان خواهد شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان هم گفت: پرداخت تسهیلات منجر به اشتغال در مناطق روستایی و عشایری، تسهیلات اشتغال فراگیر و تسهیلات رونق تولید از جمله موارد مورد تاکید در بسته اشتغال زایی مناطق شهری و روستایی استان است.

رضا عوض پور با بیان اینکه در مجموع در این حوزه ها تاکنون 175 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است افزود: البته طرح هایی پیشنهادی حدود 600 میلیارد تومان بوده که  تنها 175 میلیارد تومان مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در مرحله دوم این طرح هم پرداخت 400 میلیارد تومان تسهیلات در دستور کار است که تا پایان سال حداقل 200 میلیارد تومان جذب می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان با اشاره به پرداخت تسهیلات در حوزه رونق تولید و پویایی کسب و کار در استان افزود: متقاضیان تسهیلات به صورت انبوه سازی و خودمالکی در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری نیز می توانند تسهیلات با نرخ 9 درصد در مناطق شهری و با نرخ کمتر در مناطق روستایی دریافت کنند.

سامان دهی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری از دیگر مواردی بود که در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر بر آن تاکید شد./صداوسیما

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد