جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۱۳۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
کرمی مطرح کرد
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی راهی کلاس‌های درس می‌شوند گفت: مدارس استان بوشهر با ۱۸۳۷ نفر کمبود نیروی آموزشی مواجه است که از طریق طرح‌های مختلف جبران می‌شود.
به گزارش سوک، ناصر کرمی در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر تعداد دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته را 214 هزار نفر ذکر کرده  که در سال تحصیلی پیش‌رو به 230 هزار نفر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش 388 کلاس درس در استان بوشهر گفت: تعداد کلاس‌های درس استان بوشهر از 7 هزار و 562 کلاس در سال تحصیلی گذشته امسال با افزایش 388 کلاس به 7 هزار و 950 کلاس می‌رسد که بزرگترین چالش آن تامین نیروی انسانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر مشکلات اعتباری و مالی را مورد اشاره قرار داد و افزود: علاوه بر مشکلات مالی در حوزه آموزش و پرورش، در سال تحصیلی پیش‌رو با چالش کمبود معلم مواجه هستیم که سال  تحصیلی گذشته از طریق نیروهای حق‌التدریسی، اضافه‌کاری نیروهای شاغل، سرباز معلم و بسته‌های حمایتی جبران شد.

کرمی با اشاره به بازنشسته شدن 552 نیروی آموزشی مدارس استان بوشهر بیان کرد: در سال تحصیلی جدید 552 نیروی آموزشی استان بوشهر بازنشسته می‌‌شوند و 266 نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد به جمع معلمان استان افزوده می‌شود.

وی، با بیان اینکه آموزش و پرورش با کمبود 2 هزار و 889 نیروی آموزشی مواجه است افزود: یک‌هزار و 52 معلم از طریق نیروهای حق‌التدریس جبران می‌شود ولی یک‌هزار و 837 نفر همچنان کمبود نیروی آموزشی در مدارس استان بوشهر وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: این کمبود باید از طریق اضافه کار شاغلان، خرید خدمات آموزشی و بسته‌های حمایتی جبران شود.

کرمی با بیان اینکه این برنامه جبران کمبود نیروی آموزشی اجرا می‌شود تاکید کرد: پیشاپیش اعلام می‌شود اگر در روزهای اول سال تحصیلی جدید برخی کلاس‌ها با کمبود معلم مواجه بود با برنامه‌ریزی‌های انجام  مشکل معلم این کلاس‌ها برطرف می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: