جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۱۳۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
افضلی‌نیا:
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: 432 تن برنج، یک‌هزار 178 حلقه لاستیک خودرو و یک انبار پوشاک بچه که مورد احتکار قرار گرفته بود شناسایی و به تعزیرات حکومتی استان بوشهر معرفی شد.
به گزارش سوک، زهرا افضلی‌نیا با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی و گران فروشان اظهار داشت: در 5 ماه نخست امسال یک‌هزار و 678 پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات در  شعب تعزیرات حکومتی استان بوشهر تشکیل و مورد بررسی قرار گرفته است.

زهرا افضلی‌نیا؛ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر

* 919 پرونده قاچاق و ارز در استان بوشهر مربوط به کشفیات کالای قاچاق در استان مورد بررسی قرار گرفت که پس از رسیدگی به این پرونده و انجام مراحل دادرسی در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز تعزرات حکومتی استان، تخلفات محرز و عوامل قاچاق برابر قانون علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به پرداخت جزای نقدی به مبلغ چهار میلیارد ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

* 844 پرونده صنوف در زمینه عدم درج قیمت کالا، گران‌فروشی و کم‌فروشی مورد رسیدگی قرار گرفت و متخلفان 20 میلیارد ریال جریمه شدند.

*در 5 ماه نخست امسال در مجموع یک‌هزار و 678 پرونده در تعزیرات حکومتی استان بوشهر مورد رسیدگی قرار گرفت و متخلفان 420 میلیارد ریال جریمه شدند.

*برای جلوگیری از سوء استفاده برخی سودجویان با توجه به شرایط ایجاد شده اقتصادی، گشت‌های مشترکی به صورت مستمر با همکاری تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و پلیس آگاهی استان بوشهر راه‌اندازی و با متحکران برخورد شد.

* 432 تن برنج، یک‌هزار  178 حلقه لاستیک خودرو و یک انبار پوشاک بچه که مورد احتکار قرار گرفته بود شناسایی و به تعزیرات حکومتی استان بوشهر معرفی شد.

* پس از طی مراحل رسیدگی به پرونده محتکران همگی ملزم به توزیع کالای کشف شده با قیمت مصوب اعلامی از سوی سازمان حمایت از مصرف کننده با نظارت نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی و پلیس آگاهی در بازار مصرف استان بوشهر شدند.

* پرونده‌های احتکار خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و مردم استان بوشهر می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، پیشنهاد و گزارش خود را از طریق سامانه 124 و 125 به تعزیرات حکومتی اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: