جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۱۳۵۳۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
با تداوم افت شاخص‌های توسعه
اگر استاندار بوشهر منتظر این است که این نوع مدیران که خدا را شکر در سطح استان بخش بیش از حدی از صندلی های مدیریتی را اشغال کرده اند خود کنار بروند که تاکنون رفته بودند و حتی نامی از آنها به جزء بی لیاقتی آنها در اذهان به یادگار نگذاشته بودند.
به گزارش سوک، استاندار بوشهر روز گذشته در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر مدعی شد که با توجه به شرایط حساس حاکم بر کشور به مدیرانی توانمند و کوشا نیاز داریم و افرادی که توان کار را ندارند، باید خودشان کنار بروند.

این سخنان در حالی از زبان ارشدترین مقام سیاسی دولت در استان بوشهر گفته می شود که پیش از این و طی پنج سال گذشته به کرات توسط رسانه ها و به خصوص پایگاه خبری تحلیلی سوک با ارائه پیشنهادهایی ارائه شده است.

اگر استاندار بوشهر منتظر این است که این نوع مدیران که خدا را شکر در سطح استان بخش بیش از حدی از صندلی های مدیریتی را اشغال کرده اند خود کنار بروند که تاکنون رفته بودند و حتی نامی از آنها به جزء بی لیاقتی آنها در اذهان به یادگار  نگذاشته بودند.

این نوع مدیران از برخی از فرمانداران تا تعداد بی شماری از مدیران کل و حتی شهرستانی در سایه لابی های فراوان به جای این که امتیازات و اعتباراتی برای استان و شهرستان خود بدست آوردند صرفا برای بیشتر ماندن در جایگاه مدیریتی دست و پا می زنند و الحق هم توانسته اند با این هنر بی بدیل خود، ماندگاری بیشتری را رقم زده و در افول شاخص های توسعه استان نقش ماندگاری بر جای گذارند.

نیاز است که با یک حرکت انقلابی از استانداری که به خوبی می داند و اقرار می کند که کشور در شرایط جنگ اقتصادی است، دست این نوع مدیران که جزء آه و ناله و قایم کردن خود در پشت حصارهای تو در توی اداراتشان فکر جدیدی برای خدمت به مردم ندارند را از استان کم کند.

مطمئنا اگر این نوع مدیران خوش نشین، راهکار و حتی لیاقتی برای توسعه استان در شاخص های مختلف داشتند که وضع استان این گونه نبود که بخش عمده ای از پروژه های با کیفیت از جمله پروژه های زیرساختی تعطیل باشد و اگر هم پروژه ای در استان در حال انجام است با اعتبارات قطره چکانی به حال احتضار برود.

البته همانطور که بیش از این گفته شد علاقمندی گراوند با آن صداقت مثال زدنی اش برای توسعه استان بوشهر باید به عنوان یک الگو در بین مدیران زیرمجموعه اش از استانداری تا دستگاه های اجرایی نهادینه شود در حالی که آمارها برای مدیران وی این گونه نمی گوید.

شاید ذکر این نکته خالی از فایده نباشد که تقریبا بخش عمده ای از هم استانی های عزیز در طول تابستان به خارج از استان سفر کرده و از نزدیک شاهد یک سری توسعه و پیشرفت هایی در استان های دیگر هستند و وقتی می ببینند که آن استان ها با کمترین میزان امکانات رشد مناسبی دارند ، غبطه می خوردند که چطور استانی مانند بوشهر با این همه امکانات و توانایی های اقتصادی که عابر بانک کشور است این قدر  توسعه نیافته است.

با توجه به این که به اندازه کافی برای توسعه استان در طی این پنج سال گذشته زمان سوزی شده است بهتر است استاندار بوشهر تا اندک فرصتی دارد، سعی و تلاش کند که با ترمیم ساختار مدیریتی زمینه چابک سازی و تلاش مضاعف برای خروج استان از این بن بست عقب‌ماندگی را ایجاد کند.

مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۴
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
0
0
سلام
حرفهای استاندار با عملش فرق میکنه، ایشان بعدازاینکه رییس بانک کشاورزی رفت گفت من عوضش میکنم درصورتی که آقای رزاقمنش ارتقا پیدا وبه رییس فارس منتقل شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
0
0
درود
این حرفها برای مردم وجوانان نان وشغل نمیشه
بانک کشاورزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
0
0
سلام: بااین تشرهای استاندار آقای رزاقی منش رییس بانک ترفیع گرفت ورییس بانک استان فارس شد
تحصیل کرده بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
0
0
استاندارازروزی که احکم استاندارراگرفته هرچی به زبان اورده برعکس عمل کرده
نام:
ایمیل:
* نظر: