يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۳۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ مورد نظارت فنی و بازرسی توسط کارشناسان این نهاد از ۱۱ هزار طرح اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان انجام شد.
به گزارش سوک، احمد لطفی در نشست بررسی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت از جمله اقدامات کمیته امداد برای ایجاد اشتغال است اظهار داشت: پس از اجرای طرح اشتغال توسط مددجویان، این طرح‌ها به طور مستمر توسط ناظران کمیته امداد مورد نظارت و بررسی قرار می‌گیرند تا به مرحله خودکفایی کامل برسند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای موثری که سبب پایداری طرح‌های اشتغال می‌شود، نظارت و بازرسی از آ‌نها است گفت: 11 هزار طرح اشتغال و خودکفایی مددجویان در استان فعال است که در نیمه نخست امسال 12 هزار و 600 مورد نظارت فنی و کارشناسی بر روی آنها صورت گرفته که انجام این نظارتها نقش مهمی در پایدار سازی طرح‌ها داشته است.

لطفی با اشاره به اینکه 20 ناظر فنی با کمیته امداد استان همکاری دارند افزود:اجرای بازدیدهای فنی از طرح‌های اشتغال مددجویان از اتلاف وقت و هزینه مجریان طرح جلوگیری کرده و میتواند به تسهیل شرایط برای توانمند سازی خانوادهها کمک کند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر کمک به ایجاد اشتغال پایدار، مولد و درآمدزا و همچنین موفقیت و ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به مددجویان در اجرای طرحها را از اهداف نظارت بر طرحهای اشتغال عنوان وخاطرنشان کرد: کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان شاغل ، ارتقای سطح علمی و آگاهی مجریان طرحهای اشتغال از طریق آموزش چهره به چهره توسط ناظراان فنی و پیشگیری از بروز خسارت به طرحهای اشتغال مددجویان از دیگر اهداف بازدیدهای فنی و کارشناسی از طرح‌های اشتغال مددجویان است.

وی اظهار کرد: کمیته امداد استان به منظور به دست آوردن اطمینان از عدم انحراف سرمایه، افزایش بهره‌وری اشتغال‌های ایجاد شده، پایداری و تثبیت طرح‌ها و تحقق خودکفایی مددجویان نظارت را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

لطفی روش اجرایی نظارت در کمیته امداد را به دو صورت نظارت فنی و نظارت مدیریتی عنوان کرد و گفت: نظارت فنی، نظارت بر تمامی مراحل طرح‌های اشتغال و خودکفایی است که به منظور انتقال تجر‌به‌ها و ارائه راهکارهای مناسب توسط کارشناسان و نظارت مدیریتی توسط مسئولان و کارشناسان حوزه اشتغال و خودکفایی استان انجام می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر مشاغل ایجاد شده توسط این نهاد را شامل دامپروری، کشاورزی، فعالیتهای دستی، خدماتی و صنعتی برشمرد و تصریح کرد: کارشناسان حوزه اشتغال این نهاد  طرحهای ایجاد شده را تا پنج سال و به صورت مستمر و دورهای سه ماهه مورد نظارت و بازدید قرار میدهند تا مشکلات و موانع احتمالی پیگیری و دلگرمی مجریان فراهم شود.

وی از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای به مددجویان تحت حمایت در زمینه مختلف شغلی خبر داد و گفت:اکثر مددجویان پس از فراگیری دورههای آموزشی شغلی و کسب مهارت فنی و حرفه ای جذب بازار کار میشوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: