سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 21
کد خبر: ۲۱۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت استان بوشهر از راه‌اندازی و دائر شدن دفتر کنسولگری عراق به منظور صدور ویزای اربعین در بوشهر خبرداد.
به گزارش سوک،سومین نشست رؤسای سازمان‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر دیروز، ۱ مهرماه در محل دفتر مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه اوقاف یک بازوی دینی و فرهنگی در سطح جامعه است، اظهار کرد: در شهری اگر فرهنگ وقف گسترش پیدا کند تمامی مشکلات آن شهر حل می‌شود ولی نیازمند این است که عموم مردم جامعه با فرهنگ وقف آشنا شوند.

اجرای امینانه نیات واقف؛ بهترین راه ترویج فرهنگ وقف

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه هدف اوقاف گسترش فرهنگ وقف در بین مردم است، افزود: اجرای امینانه نیات واقف بهترین راه ترویج فرهنگ وقف است.

آموزه‌های اخلاقی و رفتاری صحیح برگرفته از قرآن است

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور به ۶۴ شناسه برنامه فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: همه آموزه‌های اخلاقی و رفتاری صحیح ما از قرآن برگرفته شده است.

گسترش وقف نیازمند تشویق و ترغیب مردم است

وی با ابراز اینکه مردم استان بوشهر کمتر با نهاد وقف و وقف کردن آشنا هستند، عنوان کرد: اوقاف به دنبال گسترش فرهنگ وقف مشارکتی و گروهی است و گسترش وقف نیازمند تشویق و ترغیب مردم در حوزه وقف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ادامه داد: اوقاف برای اجرا و کمک به کارهای فرهنگی و فعالیت‌های قرآنی آماده هرگونه مشارکت و همکاری برنامه‌ای با اداره کل ارشاد بوشهر است.

پذیرایی از ۱۳ هزار نفر زائر اربعین در موکب مدافع شهدای حرم

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور گفت: استان بوشهر پشتیبانی موکب مدافع شهدای حرم ویژه پذیرایی روزانه ۱۳ هزار نفر غذای گرم و اسکان یک‌هزار نفری زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه شهر خرمشهر را با مشارکت استان‌های معین «فارس، کهکیلویه و بویر احمد و هرمزگان» را به عهده دارد.

تزریق فرهنگ عمومی به جامعه توسط دستگاه‌های فرهنگی

حمیده ماحوزی، دبیر شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این نشست با تأکید بر اینکه هم‌افزایی و مشارکت در اجرای برنامه‌ها باید ضمیمه سند پیشبرد و راهبردی این استان باشد، بیان کرد: کار فرهنگی یک کار بسیار حساس و ظریف است که سلایق مختلف خود را دارد و ارتباط ارشاد با دیگر دستگاه‌های فرهنگی به مانند یک خانواده بزرگ برای تزریق فرهنگ عمومی به جامعه است.

کمبود بودجه و نیروی انسانی بزرگترین آسیب اجتماعی در اجرای برنامه‌های فرهنگی

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اعلام کرد: کمبود بودجه و نیروی انسانی بزرگترین معضل و آسیب اجتماعی در اجرای برنامه‌های فرهنگی است که باید با تدوین و ارائه راهکار و همدلی مشکلات در این راه را برداریم.

ماحوزی اظهار کرد: هدف از نشست‌های ماهانه سازمان‌های تابعه اجرای برنامه‌ها به صورت مشترک و با همفکری و تفاهم یکدیگر است.

رقابت ٥٧ شاعر در مشاعره رضوی

وی از برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی از سری برنامه‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا‌(ع) به میزبانی استان بوشهر خبرداد و گفت: ٣٨٠ نفر از استان‌های بوشهر، فارس، تهران، ایلام، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، اردبیل، قزوین، لرستان، یزد، همدان، کرمانشاه، تبریز، سمنان، مرکزی و مازندران در این جشنواره ثبت نام کرده بودند که ٥٧ نفر در مرحله داوری تلفنی با بالاترین امتیاز مجوز حضور در مرحله نهایی را کسب کردند و برگزیدگان نهایی ١٨ مهرماه سال جاری به‌صورت حضوری و زنده در مجتمع فرهنگی و هنری ۹ دی شهر بوشهر به رقابت می‌پردازند.

دائر شدن دفتر کنسولگری عراق جهت صدور ویزای اربعین در بوشهر

حسین ویسه، مسئول روابط عمومی و جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت استان بوشهر از راه‌اندازی و دائر شدن دفتر کنسولگری عراق به منظور صدور ویزای اربعین در بوشهر خبرداد.

بوشهر؛ قطب هنری کشورهای اسلامی

عبدالرضا عالی‌پور، معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در ادامه این جلسه با بیان اینکه دومین جشنواره ملی فیلم قرآنی آیات در اسفندماه سال گذشته به میزبانی بوشهر در محل مصلای نمازجمعه برگزار شد و بار دیگر شاهد یک رویداد معنوی در جنوب کشور بودیم، اظهار کرد: اشتغال به کار هنر ذکر ثنای حق است و ارتباط عمیق مردم جامعه به مبانی اعتقادی موجب اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ عمومی و رشد روحیه معنوی از گنجینه پر برکت قرآن خواهد شد و این جشنواره باعث شد که استان بوشهر به عنوان قطب هنری کشورهای اسلامی مطرح شود.

فعالیت قرآنی مؤسسات در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان

وی با اشاره به اینکه ۴۱ مؤسسه قرآن و عترت وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر فعالیت می‌کنند، افزود: مؤسسات قرآنی ارشاد بهترین ظرفیت برای ترویج فرهنگ قرآنی در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان هستند و این امر به معروف بر طرف شدن نبود فضای مکانی جهت فعالیت قرآنی مؤسسات در شهرها و روستاها کمک می‌کند.

تعالی فعالیت‌ها در روز قرآنی بوشهر

معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پایان به تبیین اهداف جشنواره و مؤلفه‌های سینمای مطلوب قرآنی و عترتی پرداخت و گفت: معاونت قرآنی ارشاد آمادگی اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی و مشارکتی را با اوقاف و امور خیریه را دارد و ۱۶ اسفند به عنوان روز قرآنی بوشهر و برگزاری دومین جشنواره استانی قرآن و عترت بهترین فرصت جهت تعالی فعالیت های تبلیغی و ترویجی قرآن در این استان است که در این راستا به نمایندگی از جامعه قرآنی از رهنمودهای راهبردی و قرآنی آیت‌الله صفایی بوشهری قدردانی و سپاسگزاری می‌کنیم.

امضای تفاهنامه مشترک فرهنگی و قرآنی بین ادارات کل اوقاف و ارشاد

یادآور می‌شود، در سومین نشست رؤسای سازمان‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد که به‌زودی تفاهنامه مشترک فرهنگی و قرآنی بین ادارات کل اوقاف و ارشاد استان بوشهر امضا شود./ایکنا

نام:
ایمیل:
* نظر: