يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۳۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
جنایت تروریستی اهواز با واکنش انقلابی کاربران شبکه های اجتماعی در استان بوشهر مواجه شد.
به گزارش سوک،شهادت و مجروح شدن هموطنان در رژه هفته دفاع مقدس در اهواز توسط تروریست هایی که مورد حمایت غرب و برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هستند واکنش های زیادی را برانگیخته است.

واکنش های مسئولان عالی کشور که پیام پیگیری و برخورد قاطعانه  رابه همراه پیام های تسلیت منتشر شد هشداری قاطعانه از بی پاسخ نبودن این جنایت حکایت دارد.

  در استان بوشهر هم مسئولان نسبت به این جنایت واکنش نشان دادند. مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های بوشهر در واکنشی نسبت به حادثه گفت: این حادثه تروریستی نشان داد که انقلاب اسلامی ایران، همچنان با گذشت قریب به چهار دهه از حیات پرفرازونشیب خود، هنوز همچون دهه ١٣٦٠، مورد طمع و آماج اقدامات تروریستی و کور بدخواهان و دشمنان داخلی و خارجی قرار دارد.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس درباره این جنایت گفت: کسانی که ادعای حقوق بشر دارند بی‌رحمانه مردم بی دفاع را به گلوله بستند و قطعا این جنایتکاران بدانند که تاوان سنگینی در پاسخ این جنایت خواهند داد و امروز کسانی که مدعی حقوق بشر هستند و ادعای دفاع از حقوق بشر آنها گوش فلک را کر کرده است در برابر این جنایت سکوت کرده و این جنایت را به عنوان یک جنایت تروریستی محکوم نمی کنند.

فرماندار دشتی هم در ادامه این محکومیت ها در مراسم بازگشایی مدارس گفت: در حمله ترویستی در ۳۱ شهریور که صدام به کشور ما حمله کرد ترویست ها در همان روز به خوزستان حمله کردند و قطعا همان طور که صدام نتیجه حملات خود را دید آنها هم خواهند دید و به جایی که صدام رفت آنها نیز خواهند رفت. فرماندار گناوه هم در این باره گفته است: حمله غیر انسانی و تروریستی اهواز باعث اتحاد بیشتر ملت و نظام می‌شود و ما باید بیشتر قدر مردم خوب و همیشه در صحنه ی خود را بدانیم.

فرمانده تیپ پیاده بوشهر هم در اظهاراتی گفت: هوشیار باشیم لبخند استکبار هیچ وقت با سینی حلوا و شیرینی همراه نخواهد بود بلکه پشت لبخندهای دشمنان حرکت‌های تروریستی دست‌نشانده آنهاست.

اما واکنش بزرگ توسط مردم انجام شد که قاطعانه در برابر این جنایت موضع گرفتند. فعالان فضای مجازی  بوشهر با انتشار مطالب مختلف این اقدام را محکوم کردند. هشتگ طاها اقدامی کودک 4 ساله ای که در این حادثه کور تروریستی به شهادت رسید بیشترین هشتگ بوشهری ها بود.

در کنار موضعگیری مسئولین شکست واقعی برای تروریست ها و حامیان آنان شکست نزد افکار عمومی و ایجاد نفرت بیشتر از آنان است زیرا قبل از آن جایی در میان کردم نداشتند و دیگر نمی توانند دستگیری و مجازات عوامل خود را با بهانه های بازداشت فعالان حقوق بشر و زندانیان سیاسی توجیه کنند./سپاس

نام:
ایمیل:
* نظر: