سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 21
کد خبر: ۲۱۳۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
رئیس اداره امور حیات وحش محیط زیست استان بوشهر بر تشدید پایش‌ها و کنترل بیماری‌های دامی در استان بوشهر تاکید کرد.
به گزارش سوک،خسرو درویشی ظهر دوشنبه در کارگروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های دامی و بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش اظهار داشت: تشدید پایش‌ها و کنترل بیماری‌های دامی در استان بوشهر از ضروریات است.

وی ادامه داد: افزایش پایش زیست محیطی مناطق حساس و زیستگاه‌های تالابی پرندگان مهاجر زمستان گذران توسط محیط زیست و اطلاع رسانی و انتقال سریع نمونه‌های مشکوک به مراکز دامپزشکی یکی از اهداف برگزاری این کارگروه بوده است.

رئیس اداره امور حیات وحش محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: تشدید پایش‌ها و نظارت مستمر بر وضعیت شیوع بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و وحوش و بیماری‌های سرایت‌کننده از دام‌های اهلی به وحشی ضروری است.

رنجبر رئیس اداره بهداشت و مدیریت دامی دامپزشکی استان بوشهر نیز در خصوص وضعیت بیماری‌های دامی بخصوص PPR در استان بیان کرد: بر اساس آن در سال جاری تاکنون چهار کانون شیوع این بیماری شناسایی و سریعا کنترل شده است که علت همگی آنها ورود دام آلوده از بیرون بوده است.

سعادت رئیس اداره بهداشت و مدیریت طیور دامپزشکی در خصوص سویه های مختلف بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و اهمیت نمونه گیری از پرندگان وحشی جهت رصد نمودن ورود این بیماری در استان مطالبی را بیان کرد.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: