يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۳۹۳۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان با رای اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه به عنوان دبیر این شورا انتخاب شد.
به گزارش سوک،آیت الله حسینی بوشهری، در سال ۱۳۳۵ در بخش بردُخون از حوالی بندر دیّر استان بوشهر، به دنیا آمد. پس از به پایان رساندن دوره دبستان، به تحصیلات علوم دینی روی‌آورد. او تحصیلات خود را در مدرسه علمیه بوشهر آغاز کرد و درس‌های باقی‌مانده را در قم آموخت تا به درس خارج، راه یافت.

وی علوم دینی را نزد استادانی مانند مرحوم آیت‌الله ستوده، آیت‌الله میرزا محسن دوزدوزانی، مرحوم آیت‌الله مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی، مرحوم آیت‌الله فاضل‌لنکرانی، آیت‌الله تبریزی، مرحوم آیت‌الله میرزا هاشم آملی، آیت‌الله مکارم‌شیرازی و آیت‌الله وحیدخراسانی، آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی و آیت‌الله انصاری‌شیرازی آموخت و همگام با تحصیل، تدریس هم می‌کرد.

آیت الله حسینی بوشهری شاگردان بسیاری را در حوزه علمیه و دانشگاه‌های تهران و قم، تربیت کرده و علاوه بر مقاله‌ها و جزوه‌ها چندین کتاب از جمله شرحی بر کتاب اجتهاد و تقلید عروةالوثقی، شرح عربی بر کتاب اصول فقه و تقریرات دروس فقه و اصول به رشته تحریر درآورده است.

آیت الله حسینی بوشهری که اکنون نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری است، مدیریت حوزه‌های علمیه کشور، مدیریت مدارس علمیه حجتیه و رسالت و مدرسه علمیه حضرت آیت‌الله گلپایگانی، نائب‌رئیس و عضو هیئت امنای مرکز جهانی علوم اسلامی و سازمان حوزه‌ها و مدارس علمیه خارج از کشور، عضویت در هیئت امنای جامعةالزهراء، ریاست ممتد مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم طی پنج دوره، قائم‌مقام مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضویت در شورای عالی حوزه‌های علمیه، دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه را در کارنامه دارد./باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر: