دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۴۲۶۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
سوک بررسی می کند
اگر بخواهیم کارکرد دولت در این شهرستان را در همین یک سال گذشته مرور کنیم می بینیم که در اکثریت شاخص ها ، افول این شهرستان رقم خورده و شوربختانه صدایی هم از هیچ کس بلند نمی شود.
به گزارش سوک، پس از انتقال عادل دهدشتی به استانداری بوشهر در یکم اسفندماه سال گذشته، هنوز و پس از هفت ماه و 12 روز تکلیف فرماندار شهرستان تنگستان مشخص نشده است.

بر اساس این گزارش، در حالی احمد دشتی به عنوان سرپرست فرمانداری سکان هدایت این شهرستان را در دست دارد که با وجود تلاش های فراوان، صرفا به دلیل جایگاه سرپرستی ، چندان مورد توجه مدیران دستگاه های اجرایی قرار نمی گیرد.

تعلل استاندار بوشهر برای تعیین وضعیت فرماندار شهرستان تنگستان، از نکات تاریک کاری گراوند در استان بوشهر است که با توجه به این که خود در بدنه وزارت کشور رشد کرده، این نوع تعلل قابل توجیه نیست.

استاندار بوشهر به خوبی می داند که شهرستانی که بیش از هفت ماه فاقد فرماندار باشد و به شکل سرپرستی اداره می شود نمی تواند سهم مناسبی از بودجه استان را به خود اختصاص دهد و در این کارزار ناموزن، فقط باید شاهد پسرفت این شهرستان باشیم که شاخص های آماری از بیکاری های گسترده تا خوابیدن چرخ صنعت و پروژه های زیرساختی قابل مشهود است.

هر چند وظیفه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ورود به عرصه عزل و نصب ها نیست اما می تواند بر حسب وظیفه قانونی خود از حق مردم حوزه انتخابیه اش برای داشتن یک فرماندار دفاع کند که متاسفانه در این شرایط نیز صدایی از نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بلند نمی‌شود تا مردم شهرستان تنگستان شاهد جفای توامان مدیریت ارشد استان و نماینده شان در مجلس شورای اسلامی برای رهاکردن این شهرستان باشند.

نمونه عینی این نوع جفا را در تعطیلی پروژه سد خاییز شاهد هستیم که عملیات اجرایی آن در سوم خرداد ماه امسال با حضور وزیر نیرو آغاز و از چنند روز گذشته شاهد تعطیلی کامل و اخراج 50 کارگر این پروژه هستیم.

اگر بخواهیم کارکرد دولت در این شهرستان را در همین یک سال گذشته مرور کنیم می بینیم که در اکثریت شاخص ها ، افول این شهرستان رقم خورده و شوربختانه صدایی هم از هیچ کس بلند نمی شود.

بهتر است به جای القاب دهن پرکن به این شهرستان، فکری به حال مدیریت ارشد آن و تعیین فرماندار شود تا بیش از این مردم ضرر نکنند.

پیشنهاد می شود که اگر استاندار می خواهد مدیری را به هر دلیل جابجا کند ابتدا به فکر تعیین جانشین آن بر آید و سپس تغییرات را اعمال کند وگرنه برداشتن یک مدیر بدون توجه به جایگزین آن اگر بتواند بخشی را ترمیم کند به طور حتم جای قبلی را ویران خواهد کرد همان گونه که در برداشت دهدشتی و عدم تعیین جایگزین برای وی در فرمانداری تنگستان به عنوان فرماندار این نوع ویرانی مشهود است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
0
0
استان بوشهر سخته پا بگیره خدا ب دادمون برسه
منطقه آزاد که پرید و رفت بوشهر فقط ی عده ماندن و دلخوشی ۲۰۰ متر زمین باتلاقی و آپارتمان هایی ک طبقه چهارمش هم رطوبت دیده
اون از گرما شرجی کم آبی و.....
نام:
ایمیل:
* نظر: