جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۴۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۲
در نشست شورای بوشهر
در این نشست کیوان هاشم زاده نفر اول انتخاب مردم در شورای شهر بوشهر در دو بخش مجزا مسائلی پیرامون کمک شورا به اعزام مردم در پیاده روی کربلا ، مشکلات حوزه شهری و هم چنین محکومیت مصوبه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) عنوان کرد .
به گزارش سوک، یکصد و سیزدهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر در غیبت دهدار که برای پیگیری یک سری امور شورایی و سرمایه گذاری در ماموریت خارج از استان به سر می برد با ریاست روح الله نصرتی انجام شد.

در این نشست کیوان هاشم زاده نفر اول انتخاب مردم در شورای شهر بوشهر در سه بخش مجزا مسائلی پیرامون کمک شورا به اعزام مردم در پیاده روی کربلا ، مشکلات حوزه شهری و هم چنین محکومیت مصوبه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) عنوان کرد که مشروح کامل آن به زودی بازنشر می شود.

روح الله نصرتی، نایب رئیس شورای شهر بوشهر

* با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی (ع) تبلور شور و شعور اسلامی در سال‌های اخیر است ، این مراسم به عنوان نماد وحدت و ایثار مسلمین جهان جلوه کرده است و عشق و ارادت به خاندان اهل بیت (ع)، علی‌الخصوص سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را به نمایش گذاشته است.

* با تاکید بر حمایت شورای اسلامی شهر بوشهر از برپایی مراسنم اربعین حسینی، مدیریت شهری بوشهر امسال نیز همانند سنوات گذشته در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی مشارکت و نلاش می‌کند امسال نیز این مراسم همانند سال‌های گذشته باشکوه برگزار شود.

* در سال‌های گذشته  اعتباری برای حمایت از برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی از سوی شهری بوشهر اختصاص می‌یافت ، این اعتبار هر ساله از طریق سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری هزینه می‌شد که امسال بر اساس تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان بوشهر که مردم موکب‌ها را اداره کنند این مبلغ با تشکیل یک کمیته و با هماهنگی ستاد عتبات عالیات به موکب‌های شهر بوشهر به صورت متوازن کمک می‌شود تا خدمات بهتری به زائران ابعین حسینی ارائه شود.

* در بودجه امسال شهرداری بندر بوشهر برای برگزاری مراسم اربعین اعتباری تخصیص داده که با توجه به شرایط اقتصادی و ارزی این اعتبار افزایش می‌یابد.

* تلاش می‌شود تا با مشارکت و همراهی مردم مراسم عظیم راهپیمایی اربعین حسینی و جریان ساز به خوبی انجام و حمایت شود و زائران بوشهری بتوانند در این مراسم سیاسی، عبادی و بین المللی با امنیت کامل و خدمات مناسب همانند سالهای اخیر حضوری پر شور داشته باشند.

کیوان هاشم‌زاده، عضو شورای شهر بوشهر

* به تیم‌های فوتبال ایران‌جوان، شاهین و سایر تیم‌های ورزشی، برگزاری فستیوال هنری بوشهر در هند،گروه‌های هنری، آموزش و پرورش و انجمن‌های خیریه و حمایتی کمک‌های زیادی شده که در سال به چندین میلیارد تومان می‌رسد.

* با تاکید بر حمایت از هیئت‌های مذهبی بوشهر ، همان طور که از فعالیت‌های ورزشی، جوانان و گروه‌های هنری کمک می‌شود انتظار می‌رود فعالیت‌های مذهبی نیز مورد حمایت مالی و اعتباری قرار بگیرد.

* در بودجه امسال شهرداری بوشهر مبلغ 160 میلیون تومان برای برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی اختصاص یافته است. با توجه به افزایش نرخ ارز و تورم بر اساس تدوین طرحی که با امضاء اعضای شورای شهر بوشهر به رئیس این شورا ارائه شد پیشنهاد افزایش بودجه برگزاری مراسم اربعین به 3.9 میلیارد ریال  شده است.

* همانطور که جوانان و ورزشکاران انتظار حمایت دارند مردم مذهبی بوشهر که اکثریت هستند نیز توقع دارند که مدیریت شهری از آنها نیز حمایت کند.

* ان‌شالله با تصویب این پیشنهاد امسال شاهد حمایت هر بهتر مدیریت شهری از برگزاری راهپیمایی باشکوه اربعین و حضور پر رنگ‌تر مردم بوشهر در این نمایش عظیم باشیم.

اکبر توسلی، عضو شورا

* در حالی شهر بوشهر یک سال شهردار ندارد که مقصر اصلی آن وزارت کشور است . رفتار وزیر کشور برای انتخاب یک روزه شهردار تهران در قیاس با یک سال انتظار مردم بوشهر برای داشتن شهردار نوعی تبعیض است.

* در بودجه امسال تحقق 185 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که 90 میلیارد تومان معادل 40 درصد برای پروژه های عمرانی است. 

* سعی ما این بوده که مناطق کمتر توسعه یافته در محلات جنوبی شهر بوشهر نیز به خوبی دیده شود . در این راستا شیب خاصی را برای اجرای پروژه ها به سمت این محلات در بودجه دیده و قائل به اجرای آن هستیم.

* در 6 ماه نخست امسال، فقط 60 میلیارد تومان وارد صندوق شهرداری شده که 40 میلیارد آن از محل ارزش افزوده و مابقی عوارض و سایر سرفصل های درآمدی بوده است. این شرایط نشان می دهد که به شدت شهرداری برای اجرای پروژه هایش در مضیقه است.

* بدون تعارف تمام پروژه هایی که از اسفندماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز شده توسط پیمانکاران با ماده 48 مواجه شده است. پیمانکاران معتقد هستند که به دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت ها نمی توانند این پروژه ها را اجرا کنند و در نتیجه خواستار عودت آن هستند.

* ما در شورا نمی توانیم معجزه کنیم. وقتی اجناس گران شده، پیمانکاران نمی خواهند با قیمت های اولیه کار کنند، سطح درآمدهای شهرداری پایین است و کفاف پروژه ها و مشکلات گسترده شهر نمی دهد، شهرداری وجود ندارد و در کنار آن مسئولین استان نیز بی تفاوت شده اند چه کاری از دست شورا بر می آید.

* خبرهایی دریافت کرده ایم که شهرداری می خواهد نیروی جدید جذب کند. لازم است به اطلاع برسانیم که اگر شهرداری بدون فرایند رسمی بخواهد نیرو جذب کند در شورا به شدت در مقابل آنها ایستادگی می کنم.

طاهره شمشیری، عضو شورا

* طرح استفاده رایگان از پلاژ بانوان به صورت دو روز در هفته طرحی خوبی بود اما هنوز یک سری مشکلات از جمله تامین آب شیرین در این مجموعه وجود دارد.

* یکی از اشکالات پیمان شهرداری با پیمانکار پلاژ این است که این مجموعه خوب تفریحی فقط برای هشت ماه به مناقصه گذاشته می شود و عملا از آبان تا پایان اسفند پلاژ تعطیل است. از شهرداری می خواهیم که در پیمان جدید مبنا را بر یک سال بگذارد تا مردم بتوانند در طول سال از آن استفاده کنند.

* شورا یک بودجه پیش بینی شده برای کمک به مردم دارد اما شاهد هستم که میزان تقاضاها نسبت به این بودجه زیاد است. از همکارانم می خواهم که در دادن وعده به مردم قدری مدیریت شده تصمیم بگیرند و با این شرایطی که هر عضو شورا بخواهد به مردم قول پرداخت هزینه ای دهد عملا امکان پذیر نیست و فقط سبب می شود که اعتماد عمومی نسبت به شورا خدشه دار شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: