يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۴۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در دیدار اعضای تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی گفت: ورزش چه در بُعد همگانی و چه قهرمانی، فوق العاه مهم است و مسئولین باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و کاملاً از این حوزه حمایت کنند.

به گزارش سوک و به نقل از  خبرگزاری حوزه از بوشهر، اعضای تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر که برای سومین سال متوالی و یک هفته مانده به پایان لیگ برتر این رشته، عنوان قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کرده اند، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری در این دیدار صمیمی، ورزش را از مقوله های استراتژیک یک کشور عنوان کرد و اظهار داشت: اگر در گذشته این طور اندیشیده می شد که ورزش برای پر کردن اوقات فراغت است اما الان اینگونه نیست و هم ورزش همگانی متصدی سالم سازی و سالم مانی است و هم ورزش قهرمانی خود یک بُعد از ابعاد پیشرفت یک کشور است.

وی با بیان اینکه برخی کشورها خودشان را با فوتبال در جامعه جهانی مطرح کرده اند، افزود: صنعت ورزش و درآمد زایی و اشتغال زایی آن و غرور آفرینی شخصی و ملی، مطرح شدن در فضای ملی و بین المللی و سالم سازی و سالم مانی اجتماعی جامعه توسط ورزش، الان یکی از نکات مهم بسیار مهم بنیادین جهان است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: فضایی که ورزش برای جامعه ایجاد می کند، گذشته از اینکه اوقات را پر می کند، برای جوانان نیز الگو است که به سمت ورزش بروند و از آن طرف موجب شور، هیجان، امید، نشاط و ایجاد غرور ملی می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ورزش همگانی را برای ایجاد روحیه شور و نشاط در جامعه بسیار مهم دانست و افزود: اگر ورزش قهرمانی و همگانی از جامعه گرفته شود آن جامعه تبدیل به یک جامعه خمود، بی انگیزه، دچر بحران، ناامید و بدون شور و نشاط خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: ورزش چه در بُعد همگانی و چه در بُعد قهرمانی فوق العاه مهم است و مسئولین باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و کاملاً از این حوزه حمایت کنند.

فوتبال ساحلی یک ورزش بسیار سنگین است

امام جمعه با اشاره به ورزش فوتبال ساحلی، افزود: فوتبال ساحلی یک ورزش بسیار سنگین است که با شن در ارتباط است، به همین خاطر قدرت و آمادگی جسمانی بسیار بالایی نیاز دارد.

وی اظهار داشت: قبل از انقلاب، فوتبال ساحلی و فوتسال به شکل حرفه ای در کشور وجود نداشت و بعد از انقلاب اسلامی بود که این رشته ها به طور رسمی و حرفه ای کار خود را شروع کردند و افتخارات زیادی برای کشور آفریدند.

امام جمعه با بیان اینکه ورزش های ساحلی مثل فوتبال ساحلی به خاطر وجود دریا در ژن مردم بوشهر وجود دارد، افزود: جوانان و نوجوانان بوشهری سال ها پیش از اینکه فوتبال ساحلی به طور حرفه ای کار خود را در کشور آغاز کند این ورزش را در ساحل بوشهر بازی می کردند و از دیرباز این ورزش در بین بوشهری ها وجود داشته است.

لزوم حمایت از ورزشکاران

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با بیان اینکه شما مایه افتخار استان در عرصه های ملی و بین المللی هستید، تصریح نمود: اگر ورزشکاران بوشهری مورد حمایت قرار گیرند قطعاً در فضای ملی حرف های زیادی برای گفتن دارند و در فضای بین المللی نیز به خاطر استعداد بالا، مطمئناً جواب خواهند داد که الحمدلله این معنا حاصل شد و شما در فوتبال ساحلی در سطح کشور تقریبا می توان گفت که بی رقیب هستید.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه ویژه به تیم های پایه در فوتبال ساحلی، افزود: اگر شما به رده های پایه در فوتبال ساحلی توجه نداشته باشید یعنی نگاه استراتیک به آینده تیم‌تان ندارید به همین خاطر توجه به رده های پایه از زمان نونهالی یک امر ضروری است.

در این نشست همچنین مسیگر و نادری مربیان تیم پارس جنوبی درباره عملکرد تیم در فصل گذشته و تیم های پایه توضیحاتی را خطاب به امام جمعه بوشهر بیان کردند.

در پایان این دیدار مسلم مسیگر سرمربی پارس جنوبی بوشهر پیراهن تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی را به عنوان هدیه به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اهدا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: