دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۴۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
مدیرکل امور عشایری استان بوشهربا اشاره به اینکه ۸ شهرستان این استان مناطق عشایری است گفت: کوچ پاییزی عشایر به مناطق استان بوشهر از ۱۵ آبان آغاز می‌‌شود.

به گزارش سوک،فرهمند آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با بیان اینکه عشایر استان بوشهر در 25 کانون عشایری اسکان می‌یابند اظهار داشت: عشایر کوچ‌رو  استان بوشهر درفصل گرما در مناطق ییلاقی فارس، اصفهان و چهارمحال بختیاری ساکن هستند.

وی با اشاره به کوچ قشلاقی عشایر استان بوشهر گفت: با بهبود وضعیت آب و هوایی مناطق قشلاقی استان بوشهر کوچ 3 هزار و 300 خانوار عشایر به مناطق قشلاقی استان بوشهراز 15 آبان آغاز می‌شود.

آقایی با اشاره به اعتبارات طرح‌های عشایر استان بیان کرد:برای توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری استان بوشهر 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده اختصاص یافته است و این در حالی است که از محل تملک دارایی و سرمایه‌ای امسال 25  میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مختلف در امور عشایر استان بوشهر مصوب شده است.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر با اشاره به 500 هزار راس دام سبک عشایر استان بوشهر خاطرنشان کرد: عشایر استان بوشهر نقش مهمی در تامین گوشت قرمز دارند به‌‌گونه‌ای که شش‌هزار 500 تن گوشت قرمز سالانه تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: