جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۴۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
با رویکردی موفق در ایجاد امنیت
وجود نیروهای مومن، انقلابی و ولایت مدار همراه با داشتن توان و قابلیت های روزآمد انتظامی و امنیتی از نیروی انتظامی سازمانی مقتدر و قابل اتکاء در مقابله با تهدیدات سخت و نرم ایجاد و زمینه را برای کاهش و از بین بردن انواع تهدیدات، بزه ها و جرائم مهیا کرده است.
به گزارش سوک، در حالی استان بوشهر از لحاظ شاخص های امنیتی در یک وضعیت مطلوبی قرار دارد که نتیجه تلاش همه نیروهای مسلح از جمله سپاه، نیروهای امنیتی، انتظامی و دریابانی است.

بخش عمده ای از این پایداری و تداوم امنیت، به واسطه تلاش های نیروی انتظامی است که توانسته با همراهی مردم، این شرایط را رقم زند و این استان را به عنوان یک استانی امن، آماده یک زندگی توام با آرامش و مستعد برای هر گونه سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی کند.

این در حالی است که این استان به‌ علت قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس با بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک ، وجود یک تجارت دریایی مناسب با داشتن تراز مثبت صادرات دریایی، پیشرو بودن صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز فراوان در محدوده پارس جنوبی و شمالی، صادرات بیش از 95 درصدی نفت از جزیره خارک، کشاورزی و نخلداری و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیّت راهبردی و اقتصادی خاصی برخوردار است به گونه‌ای که از آن به عنوان پایتخت انرژی ایران یاد می شود.

اگر چه پلیس دارای ماموریت های متنوع و گسترده ای است اما این وضعیت بدان معنا نیست که نقش مردم را در مولفه های کاری خود به فراموشی سپرد بلکه رمز موفقیت را در همراهی مردم می داند.

وجود نیروهای مومن، انقلابی و ولایت مدار همراه با داشتن توان و قابلیت های روزآمد انتظامی و امنیتی از نیروی انتظامی سازمانی مقتدر و قابل اتکاء در مقابله با تهدیدات سخت و نرم ایجاد و زمینه را برای کاهش و از بین بردن انواع تهدیدات، بزه ها و جرائم مهیا کرده است.

در راستای حفظ آرامش در سطح جامعه و ایجاد امنیت، شهدای فراوانی نیز تقدیم کرده تا همچنان آرامش و امنیت بماند و حریم عمومی و خصوصی مردم از هر گونه تعرض در امان بماند و با عزت و اقتدار ،آرامش، آسایش و امنیت به مردم هدیه دهد.

البته همان گونه که پیش از این نیز اشاره شده، برای ریشه کنی کامل جرائم و مفاسد در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، پلیس به تنهایی نمی تواند موفق باشد بلکه با وجود چندوجهی بودن موضوع امنیت، نیاز است که براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی،  26 دستگاه مسئول امنیت فرهنگی و اجتماعی در جامعه  به وظایفشان در عرصه های تعریف شده عمل کنند تا امنیتی پایدار و جامعه ای عاری از خشونت شکل گیرد.

متاسفانه به دلیل کاستی بخش عمده ای از این 26 دستگاه مسئول در توجه و اجرایی کردن وظایفشان، نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی که در خط مقدم مبارزه با هرگونه ناامنی قرار دارد ، گاها مورد هجوم نقدهای بی پایه و اساسی قرار می گیرد که چندان در حوزه تعریف شده فعالیت و ماموریت هایش جایی ندارد.

در استان بوشهر نیز با وجود کندی بسیار شدید حرکت بخشی از این 26 دستگاه مسئول، نیروی انتظامی استان موفق شده که با تمرکز بیشتر بر ماموریت هایش، کندی این دستگاه ها را جبران و  زمینه امنیت پایدار و قابل قبولی را براساس شاخص های میدانی و قابل بررسی و دفاع، ایجاد کند.

هفته نیروی انتظامی که یادآور تلاش های این سبزپوشان بی ادعا در حفاظت و صیانت از مرزهای اّبی و خاکی استان بوشهر در کنار ایجاد یک امنیت قابل قبول برای مردم است را تبریک می گوییم و فراموش نمی کنیم که اگر با خاطری آرام و با کمترین میزان دغدغه فعالیت روزمره را پی می گیریم برگرفته از زحمات شبانه روزی نیروهای امنیتی از جمله پلیس استان است که خواب خوش را بر چشمان خود حرام کرده تا امنیت را به مردم هدیه دهند حتی به قیمت جان عزیزشان.

یادداشت: مهرداد جشنی پور ، خبرنگار و فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر: