جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۴۴۷۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
سوک بررسی می کند
یکی از این لوایح که با انتقادات وسیعی در قبل، حین و پس از مصوب شدن آن در مجلس شورای اسلامی انجام شد، الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم («سی اف تی» CFT)است.
به گزارش سوک، شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به سؤالات از رئیس‌جمهور، وزرا و نیز تحقیق و تفحص‌ها و همین‌طور، طرح‌ها و لوایح موجب می‌شود تا موکلان‌شان در حوزه‌های انتخابیه نسبت به آرایی که نمایندگان می‌دهند، آگاه شده و با مشی سیاسی و طرز تفکر آنها بیشتر آشنا شوند.

یکی از این لوایح که با انتقادات وسیعی در قبل، حین و پس از مصوب شدن آن در مجلس شورای اسلامی انجام شد، الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم («سی اف تی» CFT)است.

از چهار نماینده استان بوشهر ، سید کمال الدین شهریاری و سکینه الماسی اقدام به امضاء طرح شفافیت آراء در  (CFT) کردند در حالی که دو نماینده دیگر استان این طرح را امضاء نکردند.

عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس

* به صراحت مخالفت خود را با  CFT اعلام می دارم و آن را برای آینده کشور خطرناک می دانم.

* در روز رای گیر بیمار و دارای مشکل کلیه درد بوده و نتوانستم در مجلس حضور بیابم . اگر این بدشانسی رخ نمی داد تصمیم داشتم که به عنوان منتقد در رد این لایحه سخن بگویم.
Image result for ‫عبدالحمید خدری مجلس‬‎

* مصوبه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را یک عهدنامه ننگیم می دانم که استقلال ایران را می نواند زیر سوال ببرد. چون شفافیت نظر نمایندگان در همان روز رای گیر اعلام شد بدلیل بیماری نتوستم در این انتخابات شرکت کنم.

شهریاری از نمایندگان استان بوشهر است که به سی اف تی رای منفی داده است. مشروح صبحت های وی به اختصار قید می شود.

سید کمال الدین شهریاری ، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس

* برخی از موافقت‌نامه‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی از جمله FATF نیز در راستای اهداف استکباری مستکبرین است، استکبار چارچوب‌هایی را برای اقتصاد جهانی تعیین می‌کند که فقط بر اساس خواسته‌ها و نظریات خودشان است.

* مستکبران با تسلط خود بر بازار و اقتصاد جهان تفسیر خود از تروریسم و پولشویی و نحوه مبارزه با آن را در قانون و رویه‌های مراودات پولی و بانکی جهانی حاکم می‌کنند.

انتقاد نماینده دشتی و تنگستان ازاجرانشدن آب شیرین کن دلوار

*جوانب مختلف این لایحه بارها در جلسات دولت و شورای امنیت ملی با مجلس شورای اسلامی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

*در صورتی که این موافقت‌نامه‌ها را نپذیریم در لیست سیاه قرار می‌گیریم که هیچ کشوری در آن نیست و شاهد فشار اقتصادی با قطع مراودات بانکی خواهیم بود و فشار آن به مردم وارد می‌شود.

* دیدگاه ما با استکبار بر سر تروریسم خواندن افراد و گروه‌ها متفاوت است، مقاومت مردمی نیروهای آزادی طلب که با مستکبرین و غاصبین نبرد می کنند، از نظر نظام و مردم ما مورد تایید و حمایت است ولی از نظر آنان تروریست شناخته می‌شود. با این شرایط در صورتی که موافقت‌نامه و کنوانسیون‌هایی که طبق نظر آنان تعیین و حاکم شده است، تصویب شود، عملا به مشی و اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی پشت پا زده‌ایم.

محمد باقر سعادت دیگر نماینده استان بوشهر و از حوزه دشتستان است که در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سوک ، جوابی مشخص و واضح به رایش در خصوص CFT نداد.

محمد باقر سعادت، نماینده مردم دشتستان در مجلس

* روز  رای گیری لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم ( CFT) به دلیل بیماری و پیگیری مشکلات کلیوی در بیمارستان حضور داشتم و به رای گیری نرسیدم.

* هرجا می روم و یا از طریق پیام در شبکه های اجتماعی و تلفن همراه  از من می پرسند که رای ام به این لایحه مثبت و یا منفی بوده است. به آنها گفته ام که اکنون هم چیز به پایان رسیده و فرقی نمی کند که من رای ام مثبت و یا منفی بوده است. اگر قبل از رای گیری بود و نظرم را می پرسیدند می توانستم منتقدینم را مجاب کنم و یا شاید آنها می توانستد من را مجاب کنند که رای ام عوض شود اما اکنون هیچ فایده ای ندارد .

* البته نظر رهبری برای ما ملاک است و ایشان در این فقره نظر مخالفی نداده اند. نامه رهبری  که رئیس مجلس در روز رای گیری قرائت کردند و توانستم شب از طریق تلویزیون از مفاد آ« آگاه شوم نشان می دهد که رهبری در این خصوص مخالفتی نداشته است.اگر معظم له مخالف بودند که با هیچ کس تعارف ندارند حتما می فرمودند.

محمدباقر سعادت

* خیلی ها پس از تصویب این لایحه ایجاد التهاب کرده و شرایط ناهمواری ایجاد کردند و از رهبری هزینه کردند در حالی که مسئولیت رهبری بالاتر است و اگر مصلحت نظام این بود که این لایحه تصویب نشود حتما ایشان در سخنرانی به آن اشاره می فرمودند.اگر منتقدین فکر می کنند که مجلس کافر است شورای نگهبان که کافر نیست. در آنجا بررسی می شود و نظر نهایی اعلام می شود.

* در خصوص رای به شفافیت آراء، اگر در حوزه شفافیت مالی نمایندگان باشد موافق هستم و آن را امضاء می کنم اما اگر در خصوص استیضاح وزرا باشد به دلیل این که امکان دارد مخالف استیضاح باشم و استیضاح رای نیاورد و منافع استان در نزد آن وزیر به خطر بیافتد، معتقدم که باید رای مخفی انجام شود. طبیعی است اگر یک وزیری بداند که نماینده ای به دنبال عزل وی از طریق استیضاح است، اگر بر وزارتش ماند نگاه منفی به حوزه انتخابیه نمایندگان مخالفش خواهد داشت و در نهایت این حق مردم است که امکان دارد پایمال شود.

سکینه الماسی، نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس

با وجود تلاش های فراوان برای شنیدن سخنان سکینه الماسی نمانیده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، تماس با وی مقدور نشد و پس از برقراری با یکی از مشاورین ایشان و قول مساعد برای دریافت نظر این نماینده مجلس در خصوص این مصوبه، تا زمان درج گزارش به جایی نرسید.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۵
دلسوز مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
0
0
با سلام و عرض ادب و احترام محضر نمایندگان محترم
اگر عنایت بفرمایید به وضعیت شهر بوشهر در خصوص منطقه آزادی که هیچ نفعی برای این مردم نداشته و ندارد چه بلایی سر مردم در آوردن بنگاه داران املاک بپرسید ملک به کجا رساندن منطقه آزاد یعنی اینکه مردم نابود بشن این درسته خدا خوشش میاد کاری که برای جوانان نشد آیا الان با وضعیت بیکاری و گرانی ملک و املاک تکلیف جوانان چه می شود
تورا به خون شهدا دنبال این مسئله نباشید ببینید چه شده بوشهری که 3 خیابان بیشتر ندارد چه نیازی به منطقه آزاد بود که این همه جنجال و آخرش هم بدبختی و دست خالی برای مردم
ما انتظار داریم کمک بشه ما نماینده انتخاب کردیم همراه مردم باشه انتخابات بازم در پیشه مردم خواهان نیستند شما هم کمک کنید به مردم کمک بشه
حسین
|
United States
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
1
0
آخه یکی نیست بگه مثلا الماسی چه میدونه که FATF چی است که بخواهد درموردش نظر بده!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
0
0
ای خدا نگا نماینده های ما! مردم بدانند و آگاه باشند و دیگر به لیست انتخابی تهرانی ها رای ندهند .تا حالا استان ما دیگه اینقدر ضعیف نبوده . واقعا متاسفم برای خودمان .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
0
0
سطح آگاهی مردم بالا رفته
شهامت رای دادن رو نداشتین دوتاتون کلیه درد گرفتین؟
یه سوال؟؟
سعادت بیماری کلیه اش رو از خدری گرفت یا برعکس
چه اتفاقی دوتا نماینده استان تو یه روز به این مهمی دوتاشون کلیه درد بگیرن
سال دیگه هم موقع انتخابات نوبت ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
0
1
واقعا متاسفم برای مردمی که خیال میکنن اینها رفتن از حقوحقوقشون دفاع کنن غافل از اینکه نماینده ی که میلیاردها تومان از جیب خرج میکنه تا به مجلس برسه دلش برای مردم نسوخته تو فکر منفعت خودشه آخه هرچه بدبختی که مردم می کشن از دست نمایندگان مجلسه که اونها هی تصویب میکنن چرا در بحث گرانی های اخیر همشون سکوت کردنه فقط میتونم بگم تأسف برای مردم بیچاره
نام:
ایمیل:
* نظر: