يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۴۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
سردار رضایی‌نژاد
فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: در 6 ماه نخست امسال 494 هزار و 780 لیتر سوخت قاچاق کشف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش بیش از پنج برابری نشان می دهد.
به گزارش سوک،سردار ولی اله رضایی نژاد در در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته نیروی انتظامی برقراری امنیت پایدار و جلوگیری از قاچاق را از وظایف دریابانی عنوان کرد و افزود: وجود امنیت در جامعه، مولفه‌های توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم می‌کند که یکی از ماموریت‌های دریابانی تحقق امنیت پایدار است.

وی با اعلام این که در راستای ایجاد امنیت پایدار، شاهد افزایش تجهیزات دریابانی در بخش شناوری و دیگر امکانات هستیم عنوان کرد: دریابانی استان بوشهر شبانه‌روز و در سخت‌ترین شرایط جوی برای حفظ و حراست از مرزها تلاش می‌کنند و با تمام توان از تجاوز به خاک کشورمان جلوگیری می‌کنند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با تاکید بر مبارزه قاطع با قاچاق کالا، بیان کرد: در یک سال گذشته افزون بر 410 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است.

رضایی نژاد با اشاره به افزایش 570 درصدی کشفیات سوخت در 6 ماه نخست امسال اضافه کرد: در این مدت 494 هزار و 780 لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.

وی تصریح کرد: در 6 ماه نخست امسال تردد شناورهای صفاری نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش 60 درصدی داشته اما با این وجود میزان قاچاق سوخت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

رضایی نژاد از افزایش میزان کشفیات مواد مخدر در دریا خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 3 تن مواد مخدر در دریا کشف و تعدادی شناور در همین زمینه توقیف شده است.

وی همچنین با اشاره به کاهش 94 درصدی قاچاق سیگار و 78 درصدی داروهای نیروزا افزود: کشف گوشی تلفن همراه در همین مدت افزایش 143 درصدی و کشف خودروهای خارجی افزایش 100 درصدی داشته است.

رضایی نژاد با اشاره به برقراری امنیت پایدار در استان بوشهر افزود: مردم ساحل‌نشین استان بوشهر در تقویت امنیت مرز ساحلی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که از  تعامل آنان با دریابانی قدردانی می‌شود.

فرمانده دریابانی استان بوشهر از برگزاری برنامه‌های ویژه دریابانی در هفته ناجا خبرداد و افزود: دریابانی استان بوشهر در این هفته بیش از 150 برنامه تدوین و اجرایی کرد که سرکشی از خانواده معظم شهدا، افتتاح سالن ورزشی، بهسازی مدارس مناطق محروم، غبارروبی مزار مطهر شهدا و اعزام پزشکان به نقاط مختلف استان از آن جمله است.

سردار رضایی‌نژاد با بیان اینکه عمده معیشت مردم ساحل نشین استان بوشهر به دریا و ساحل مرتبط است گفت: حمایت از فعالیت ساحل نشینان  در اولویت برنامه‌های دریابانی قرار دارد.

وی با تاکید بر مقابله با قاچاق افزود: تردد شناورهای سنتی در سواحل استان بوشهر 60 درصد کاهش یافته است و این در حالی است که کشف قاچاق سوخت در استان افزایش 75 درصدی دارد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به کشف 494 هزار و 780 لیتر سوخت قاچاق  توسط دریابانی استان بوشهر ادامه داد: شناورهایی که اقدام به  قاچاق سوخت کنند ضمن برخورد قاطع با آنان، تردد شناورهای حامل کالا و سوخت قاچاق در دریا ممنوع می‌شود.

رضایی‌نژاد از کشف مواد مخدر در حوزه دریا خبرداد و تصریح کرد: فروش و حمل مواد مخدر از خشکی به دریا تغییر جهت داده که در این راستا در یکسال گذشته 3 تن مواد مخدر در استان بوشهر  توسط دریابانی استان بوشهر کشف و شناورهای متخلف توقیف شده است.

وی، با اشاره به کاهش کشف قاچاق سیگار در یکسال گذشته بیان کرد: در این مدت کشف قاچاق سیگار 94 درصد و قرص و مواد نیروزا 78 درصد کاهش یافته است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف تلفن همراه و تبلت قاچاق خبرداد و بیان کرد: در یکسال گذشته 168 هزار و 960 دستگاه انواع گوشی تلفن همراه و تبلت قاچاق  توسط دریابانی استان بوشهر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 143 درصد افزایش دارد.

سردار رضایی‌نژاد به کشف خودرو خارجی اشاره کرد و گفت: در حالی که در سال قبل هیچ خودرو خارجی قاچاق در آب های استان بوشهر کشف نشده بود ولی در یکسال اخیر 10 دستگاه  خودرو خارجی کشف و  به همراه متهمان تحویل مقامات قضایی استان شد.

وی با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات لازم به مرزنشینان می‌شود تصریح کرد: دریابانی ضمن استیفای حقوق دولت با تمام توان از حقوق مرزنشینان و فعالیت قانونمند دریانوردی برای تامین معیشت ساحل نشینان دفاع می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: