يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 18
کد خبر: ۲۱۴۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از توزیع بیش از 70 هزار مکمل دارویی رایگان در مدارس این شهرستان خبر داد.
حسین ناظمیان‌پور صبح امروز در نشست شورای مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر اظهار داشت: افزایش برنامه‎‌های مراقبتی و پیشگیرانه از اهداف طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت دستاوردهای خوبی داشته است و باعث افزایش برنامه‎‌های مراقبتی و پیشگیرانه شده است.

وی اظهار کرد : یکی از این برنامه‌ها ، طرح توریع مکمل‌های دارویی است که به طور رایگان بین گروه‌های هدف شامل کودکان ، نوجوانان ، جوانان ، میانسالان ، سالمندان ، دانش آموزان و زنان باردار به همراه آموزش‌های لازم ، توزیع می‌شود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت : 653 هزار و 440 مکمل دارویی به ارزش بیش یک میلیارد و 119 میلیون ریال در 21 خانه بهداشت ،پایگاه سلامت و مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیّر از ابتدای سال جاری تاکنون به صورت رایگان توزیع شده است.

وی با اشاره به انواع مکمل‌های توزیع شده عنوان کرد: این مکمل ها، شامل 132 هزار و 869 قرص آهن، 12 هزار و 460 قرص اسید فولیک ، 86 هزار و 114 کپسول مولتی ویتامین مینرال، 61 هزار و 730 قرص ویتامین د3، چهل و چهار هزار و 500 قرص یدوفولیک، 8 هزار و 330 قرص مولتی ویتامین و سی و هفت هزار و 381 قرص کلسیم د ، است .

ناظمیان‌پور ادامه داد: 140 هزار و 55 قطره مولتی ویتامین، 122 هزار و 653 قطره ویتامین آ+د و هشتاد و سه هزار و 596 قطره فروس سولفات، نیز از دیگر مکمل‌های دارویی است که به طور رایگان بین افراد گروه هدف برنامه ، توزیع شده است.

وی تاکید کرد : مصرف‌کنندگان این مکمل ها باید آنها را در دمای مناسب نگهداری و به تاریخ انقضای آنها، توجه کنند.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد