چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۱۴۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
برترین های مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره ملی و بین المللی قصه گویی در بوشهر یکشنبه شب در آیینی معرفی شدند.
به گزارش سوک، هیات داوران این جشنواره در بخش زنان و مردان بالای 18 سال این جشنواره نرگس رومینا با قصه آرزوی گلی، وحید بهزادی با قصه پادشاه دست طلا، طوبی شیرکانی با نقل رئیسعلی دلواری، نگار مکاریان با نقل نبرد رستم و اشکبوس، زهرا میرزایی خواه با قصه چه خانه زیبایی را به عنوان نفرات برگزیده انتخاب کرد.
در بخش پدر بزرگ و مادربزرگ ها نرگس دشتیان با قصه دی زنگرو، عیسی گله گیریان با قصه عمو بسم الله، فاطمه سعادتمند با قصه جیک جیکینا به عنوان برتر معرفی شدند.
همچنین در بخش پسران و دختران امیرحسام مسعودی با نقل رستم و اسفندیار، نگاربهرسی با نقل بیژن و منیژه، نیوشا تنگسیری با قصه طومار نقالی به مقام های برتر رسیدند.
در بخش تقدیر شدگانِ زنان و مردان فاطمه ارشادی، محبوبه نخعی و ژاله بحرینی مطلق به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در این آیین گفت: برگزیدگان مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره ملی و بین المللی قصه گویی استان در مرحله منطقه ای با برگزیدگان هم منطقه ای خود در استان های دیگر رقابت می کنند.
زهره عالی نسب اضافه کرد: قصه زبان هنرمندانه ای برای تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان است.
وی یادآور شد: داشتن نسلی متعهد و آشنا به حقوق شهروندی در آینده منوط به فعالیت های سازنده و اثر بخش امروز در بین کوکان هست.
عالی نسب با اشاره به فعالیت قصه گویی درهمه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: انتقال مفاهیم آموزشی در زمینه های مختلف شامل احترام به طبیعت، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و آشنایی به حقوق خود و دیگران از مسیر قصه گویی و انتقال تجربه ها بسیار آسان تر است.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهرگفت: در مجموع 354 اثر و سه مقاله مربوط به 351 قصه گو به دبیرخانه این جشنواره رسید.
زهره عالی نسب افزود: در این جشنواره دختران و پسران زیر 18 سال، زنان و مردان بالای 18 و پدر و مادر بزرگ ها شرکت داشتند 266 قصه گو شامل شرکت کنندگان آزاد زندگی خود را در 90 ثانیه تعریف کردند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر پیام اصلی و مهم قصه ها را دوست داشتن هم نوع خواند و اظهارداشت: با توجه به کتاب محور بودن فعالیت ها در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این نهاد فرهنگی نسبت به تربیت و داشتن نسلی کتاب خوان و آگاه در آینده امیدواریم.
مجید خورشیدی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هنرمندان و فرهیختگان موفق زیادی را در مسیر مترقی و رو به توسعه خود به جامعه معرفی کرده است.
وی اضافه کرد: انسان هایی که از دوران کودکی می آموزند که با گیاهان و حیوانات مهربانانه برخورد کنند به طور قطع درآینده انسان های بهتری خواهند بود.
در پاین این آئین از برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره ملی قصه گویی استان بوشهر تجلیل شد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد