چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۱۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
رئیس دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: در سال 1397 تاکنون هیچ موردی از آنفلوانزای فوق حاد طیور در دشتی مشاهده نشده است.
احمد ایزدی امروز در جلسه ستاد آنفلوانزای فوق حاد شهرستان دشتی اظهار داشت: در شش ماه نخست امسال تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار قطعه جوجه گوشتی یک‌روزه تحت نظارت دامپزشکی قرارگرفته و وارد مرغداری‌ها این شهرستان شده.
رئیس ادارِه دامپزشکی شهرستان دشتی افزود: در سال 1397 تاکنون هیچ موردی از آنفلوانزای فوق حاد طیور در دشتی مشاهده نشده است. احسان رزمی نیا نیز در این جلسه گفت: با تلاش مجموعه شهرستان اداره دامپزشکی دشتی به‌عنوان دستگاه نمونه شهرستانی و استانی معرفی‌شده است که باعث افتخاری برای شهرستان است که یکی از ادارات آن به‌عنوان برتری استان بوشهر انتخاب می‌شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان دشتی با بیان این‌که شبکه دامپزشکی یکی از عوامل پیشگیری هستند گفت: باید فرهنگ پیشگیری در سطح جامعه نهادینه شود و باید به مسئله بهداشت و سلامت جامعه حساس باشیم شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان هم‌عرض هستند.
وی ادامه داد: بیشترین هزینه‌ها در بهداشت درمانی است و این زنگ خطری است باید علاج واقع را قبل از وقوع کرد الآن شبکه دامپزشکی به‌عنوان حافظ سلامت مردم در عرضه فرآورده‌ای لبنی، گوشت قرمز و سفید است.
رزمی نیا خاطرنشان کرد: مصوباتی که در جلسه ستاد تصویب می‌شود لازم‌الاجراست و یکی از ارزشیابی مدیران پیگیری و اجرای مصوبات است.
وی یادآور شد: چنانچه فردی به‌جای مدیر دستگاه در جلسه حضور یابد اما حق رأی و تصمیم‌گیری نداشته باشد بهتر است در جلسه شرکت نکند.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی تأکید کرد: چنانچه در حوزه سلامت اتفاق به وجود آید همه دستگاه‌ها مکلف هستند پاسخگو باشند.
وی افزود: در عرضه مرغ زنده شهرداران خط مقدم هستند شهرداران مکلف هستند وظیفه قانونی خود را انجام دهند و این تکلیف است اداره دامپزشکی و نیروی انتظامی چنانچه مرغ زنده در شهرها مشاهده کنند می‌توانند علیه شهرداری همان شهر شکایت تنظیم کنند.
رزمی نیا گفت: جابجایی مرغ زنده بدون هماهنگی دامپزشکی در سطح شهرستان ممنوع است از شهرداران انتظار داریم از فروش مرغ‌های تخمی زنده در بازار شهرها جلوگیری نمایند و اگر اتفاقی رخ دهد شهرداری مجرم شناخته می‌شوند.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد