دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۴۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
فرماندار شهرستان دشتی گفت: 25 درصد معادن استان بوشهر در شهرستان دشتی قرار دارد و بستر خوبی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در شهرستان دشتی مهیا است.
دشتی عبدالله نادری در بازدید میدانی از کارخانه گج جزیره شهرستان دشتی بابیان این‌که شهرستان دشتی دارای معادن غنی و مختلفی است اظهار داشت: 25 درصد معاون استان بوشهر در شهرستان دشتی قرار دارد و بستر خوبی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در شهرستان دشتی مهیا است.
فرماندار شهرستان دشتی تأکید کرد: کارخانه آهک هیدراته که چهارمین کارخانه تولید محصول آهک هیدراته در آسیا و نخستین واحد در خاورمیانه است روزانه 200 تن آهک از این کارخانه تولید و جدا از مصرف داخلی به کشورهای قطر، کویت، هند و بنگلادش صادر می‌شود همچنین شرکت معدنی گچ جزیره شبانه‌روز ۵۰۰ تن کج برداشت می‌شود و ماهانه حدود چهار هزار تن کج به کشورهای قطر، کویت، امارات و هند صادر می‌شود.
وی اضافه کرد: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت رئیس‌جمهور از حوزه صنعت و معدن، توجه جدی به این حوزه می‌تواند نقش تأثیرگذاری در افزایش اشتغال شهرستان دشتی داشته باشد.
وی افزود: شرکت معدنی گچ جزیره که به‌عنوان واحد نمونه معدنی در سال ۸۸ و واحد نمونه کارآفرینی در سال ۱۳۸۸ است در دو هکتار احداث و حدود ۶۰۰ هکتار معدن برداشتی دارد برای 30 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی به وجود آورده است.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: