چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۱۵۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی از نجات سرنشینان یک شناور در نزدیکی جزیره خارگ و نجات شش سرنشین شناوری دیگر در نزدیکی دیر خبر داد.

سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی از نجات سرنشینان یک شناور در نزدیکی جزیره خارگ خبرداد و اظهار داشت:  این شناور با نام «سیاوش 3»، با هشت ملوان ازکشور کویت به سمت بوشهر در حرکت بود که صبح امروز در نزدیکی جزیره خارگ به گل زد و متوقف شد.

سیاوش ارجمندزاده در ادامه بیان داشت : با توجه به اعلام اضطرار شناور مذکور راس ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح  مبنی بر اینکه به گل زدند و با توجه به امکان غرق شدن شناور نیاز به امداد و نجات دارند، بلافاصله نیرو‌های پایگاه جستجو  و نجات دریایی خارگ با شناور ناجی 20، برای کمک به این شناور اعزام شدند و هر هشت سرنشین آن را ساعت ۶:۳۰ دقیقه نجات دادند.

وی با اشاره به اینکه بعداز نجات سرنشینان آنها را به مرکز اسکان جستجوی دریایی کشور در جزیره خارگ انتقال و اسکان دادند اظهار داشت: این مرکز نخستین و تنها مرکز اسکان جستجو و نجات دریایی کشور است که با توجه به موقعیت جزیره خارگ در این محل تدارک دیده شده است. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در بخشی دیگر از اقدامات جستجو دریایی امروز، عملیات امداد و نجات موتور لنج باری که از دوبی به سوی بندر ریگ در حال حرکت بود در نزدیکی بندر دیر دچار اضطرار گردید که این شناور به همراه شش خدمه آن از خطر غرق شدن، نجات یافت.

وی بیان داشت: با اقدام به موقع شناور عملیاتی ناجی ۲ عملیات امداد و نجات موتور لنج باری و شش خدمه آن از خطر غرق شدن، با موفقیت انجام شد.

ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در پی اعلام اضطرار شناور یاد شده  به مرکز جستجو و نجات دریایی دیر مبنی بر آبگرفتگی، هماهنگی لازم  بعمل آمد و ناجی ۲  به منطقه اعزام گردید.

ارجمند زاده افزود: پس از رسیدن ناجی ۲ به موقعیت، علاوه بر نجات خدمه، به جهت نجات شناور از غرق شدن، پمپ تخلیه آب را به موتورلنج مضطر تحویل داده شد و پس از اطمینان از کنترل آبگرفتگی، شناور و سرنشینان را به اسکله بندر دیر همراهی نمود. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: به کلیه دریانوردان عزیز توصیه می‌شود ضمن بررسی وضعیت اماده به کاری تجهیزات ایمنی روی شناورهای خود، به گزارش های هواشناسی خصوصا در این ایام و پیش بینی های مرتبط اداره کل هواشناسی استان توجه کنند و در شرایط جوی نامساعد از ترددهای دریایی غیرضروری به‌ویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی اجتناب نمایند.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد