چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۱۵۱۱۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
با نگاهی به تغییرات جدید نفتی
چرا نخبگان، نمایندگان، سیاسیون، مدیران ارشد و تاثیرگذارانِ استان بوشهر این موضوع مهم و کلیدی را درنظر نگرفته و بجای دنبال کردن موضوعات ریز و گاها پیش پاافتاده، درصدد پیگیری مطالبات به حق و کلانی نیستند که در صورت تحقق آن می تواند پیامدهای بسیار مثبتی برای بوشهر به همراه داشته باشد؟
به گزارش سوک ، با حکم معاون وزیر نفت، عباس اسدروز به عنوان سرپرست شرکت پایانه های نفتی ایران منصوب شد در حالی که پیش از این مدیریت شرکت پایانه نفتی خارگ را برعهده داشت.

اسدروز جایگزین سید پیروز موسوی، مدیرعامل سابق شرکت پایانه های نفتی ایران شد که چند روز قبل به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس منصوب گردید. پیش از موسوی، یوسفی از نیروهای بومی استان بوشهر مدیریت منطقه ویژه را برعهده داشت.

اسدروز از نیروهای باسابقه نفتی از استان همجوار یعنی کهگیلویه و بویراحمد و موسوی نیز خوزستانی می باشد.

با نگاهی بر چینش نیروها در وزارت نفت مشاهده می شود سهم استان بوشهر در رده های بالای مدیریت نفتی بسیار اندک و در حد صفر است.

این در حالیست که استان همجوار یعنی خوزستان مدیران بسیاری در حوزه نفت پرورش داده و به رده های بالای کشور معرفی کرده است.

جالب اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد هم اگرچه از نظر منابع نفت و گاز سهم بالایی ندارد اما از لحاظ مدیریتِ نفتی سهمی به مراتب بیشتر از استان بوشهر در اختیار دارد.

این در حالیست که استان بوشهر در حوزه نفت و گاز دارای پتانسیل های عظیمی بوده که دامنه آن از شمال تا جنوب این استان گسترده شده است.

به نظر می رسد نخبگان، سیاسیون، نمایندگان و دیگر تاثیرگذاران در استان بوشهر از انسجام کافی در مرکز برای چانه زنی و رایزنی در راستای ارتقای مدیران بومی به ویژه در حوزه نفت و گاز که از حقوق بدیهی مردم بوشهر می باشد برخوردار نبوده و همین مهم موجب شده تا نمایندگان و نخبگان دو استان همجوار از این فضا به نفع مدیران خود بهره ببرند.

اینکه در انتصابات باید شایسته سالاری لحاظ شود هیچ تردیدی نیست اما پرسش اینجاست آیا در استان نفت و گازخیز بوشهر چند نیروی متخصص و شایسته وجود ندارد که بتوان با رشد آنان زمینه معرفی و ارتقای این مدیران به رده های بالای مدیریت نفت و گاز کشور را فراهم کرد؟

آیا در ازای تمامی مشکلات ناشی از آلاینده ها، گرفتاری های زیست محیطی، محرومیت ها و ده ها مشکی که پالایشگاه ها و شرکت های عظیم نفتی برای استان بوشهر ایجاد کرده اند این استان نباید دارای یک مدیرِ بومیِ کاربلد در رده های بالای کشوری در حدِ وزیر، معاون وزیر یا حتی مدیرعامل یکی از شرکت های مهم نفتی مانند پایانه ها و ... باشد؟

چرا نخبگان، نمایندگان، سیاسیون، مدیران ارشد و تاثیرگذارانِ استان بوشهر این موضوع مهم و کلیدی را درنظر نگرفته و بجای دنبال کردن موضوعات ریز و گاها پیش پاافتاده، درصدد پیگیری مطالبات به حق و کلانی نیستند که در صورت تحقق آن می تواند پیامدهای بسیار مثبتی برای بوشهر به همراه داشته باشد؟آرمان شهر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
0
0
نمایندگان استان اهداف و منافع خود را دنبال می کنند غافل از یادآوری تعهداتی که با شرافت
س-م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
1
1
بهتر چون لیاقت ندارند
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد