چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۱۵۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از افزایش آمار تولد نسبت به آمار مرگ و میر در کشور از سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: در سال جاری تعداد متولدین پسر بیش از دختر بوده است.
سیف اله ابوترابی در مورد آخرین آمار لحظه به لحظه تولد و مرگ در کشور گفت: تعداد متولدین سال ۹۷ تا این لحظه ۹۶۸هزار و ۳۴۲ ثبت شده که از این تعداد متولدین پسر ۴۹۵هزار و ۷۹۱ نفر و متولدین دختر ۴۷۲هزار و ۵۵۱ نفر گزارش شده است.

وی افزود: تعداد متولدین امروز نیز براساس شمارش و ثبت آنلاین و لحظه ای ۱۷۲۹ گزارش شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تعداد فوت شدگان سال ۹۷ نیز تا این لحظه ۲۳۵هزار و ۵۶۰ نفر بوده که از این تعداد ۱۲۴ هزارو ۸۴۶ نفر مرد و ۱۱۰هزار و ۷۱۴ نفر زن بوده است و تعداد فوت شدگان امروز نیز ۴۲۰ نفر گزارش شده است.

ابوترابی با اشاره به آمارهای سال گذشته از دو واقعه تولد و مرگ تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۸ نفر متولد شده‌اند که در این میان ۷۶۶ هزار و ۱۳۹ نفر پسر و ۷۲۱ هزار و ۷۶۹ مورد دختر بوده است.

وی با اشاره به اینکه به ازای تولد هر ۱۰۰ دختر ۱۰۱.۶ پسر متولد شده بود، گفت: ۷۷ درصد ولادت‌ها در شهرها و ۲۳ درصد ولادت‌ها در روستاها ثبت شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ۱۸.۸ درصد میزان عمومی ولادت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در کشور گزارش شده است.

ابوترابی در مورد آمار مرگ و میر سال گذشته نیز گفت: ۳۷۶ هزار و ۸۰۸ نفر در سال ۹۶ فوت شده‌اند که در این میان ۲۰۹ هزار و ۴۸۱ نفر مرد و ۱۶۴ هزار و ۹۶۶ نفر زن بوده است و نسبت فوت مرد به زن ۱۰۰ زن و ۱۲۷ نفر مرد بوده است. این آمار برای ساکنین شهر ۷۳.۸ درصد و در روستاها ۲۶.۲ درصد بوده است.

ابوترابی علل مرگ و میر در ایرانیان را به ترتیب درصد فراوانی، بیماری قلبی و عروقی، بیماری دستگاه تنفسی و سرطان‌ها و تومورها اعلام کرد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد