يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 18
کد خبر: ۲۱۵۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 11 هزار و 123 تن بذر گندم موردنیاز کشاورزان برای کشت امسال تامین شد.
به گزارش سوک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر؛ خسرو عمرانی افزود: این میزان بذر در طبقات پرورشی 3، مادری و گواهی، در سطح 3 هزار و 334 هکتار اراضی کشت و توسط سه شرکت پیمانکارِ تامین و فراوری بذر تامین شده است.

وی ادامه داد: این بذرها شامل 6 رقم برای کشت گندم آبی و 5 رقم برای کشت گندم دیم است  که 10 هزار و 500 تن بذر فراوری و ضدعفونی و پس از تایید نماینده موسسه ثبت و گواهی بذر و نهال توسط عاملان توزیع در دسترس بهره برداران قرار می گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: تاکنون 3 هزار و 269 تن از این بذرها فراوری و 20 درصد از آنها بین کشاورزان توزیع شده است.

وی گفت: امسال پیش بینی شده 200 تن از بذور پرورشی و مادری جهت استقرار بهتر بذر در بستر خاک و بالا بردن ارزش غذایی محصول به روش بذر مال به عنصر روی آغشته شود.

عمرانی بیان کرد: سطوح ابلاغی طرح خود اتکایی گندم در سال زراعی جاری برای استان بوشهر 60 هزار هکتار دیم و 15 هزار هکتار آبی است که نیاز بذر هر هکتار در کشت آبی 250 کیلوگرم و هر هکتار در کشت دیم 120 کیلوگرم برآورد می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد