يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 18
کد خبر: ۲۱۵۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
مردم استان بوشهر از آب گرفتگی همیشگی معابر که در طول ماههای بارندگی به اختلال در رفت وآمدها منجر می شودبسیار گله مند هستند.
به گزارش سوک،متأسفانه شهروندان  بوشهری از جمله شهرهایی که از نظر عمرانی و جاده ای مشکل دارند پس از هر بارش باران در شهر، شاهد آب گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها هستند که این موضوع باعث بروز مشکلاتی در تردد مردم در شهر می شود.

 داستان آبگرفتگی برخی شهرهای استان بوشهرسالهاست که همچنان به قوت خود باقی است و ظاهراً ارگانهای مربوطه همچون شهرداری در مواقع بروز این آبگرفتگی ها به یاد راه چاره می افتند که این خود جای بسی تأمل دارد.

آنگونه که به خاطر داریم در پاییز و زمستان سال گذشته با تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی و سرد شدن ناگهانی هوا و در پی آن بارش بی وقفه باران در عرض چند ساعت شهر مملو از آب شد تا جایی که برخی مدارس در شهر به دلیل حجم زیاد آب گرفتگی کلاس های خود را تعطیل کردند و رفت و آمد مردم حتی با اتومبیل هم با اختلالاتی همراه بود و این موضوع باعث بروز شکایاتی از سوی مردم به مسؤولین شهر شد.

در اینجا نیاز است بگوییم که کار شرکت آب و فاضلاب جمع آوری فاضلاب زیرسطحی و خانگی است و هدایت آبهای سطحی و جلوگیری از آب گرفتگی به عهده شهرداری است و ما نمی توانیم درباره این موضوع کاری انجام بدهیم و این شهرداری است که باید با توجه به شیب هر خیابان و منطقه به جدول گذاری و یا ایجاد جویهایی جهت هدایت آبهای حاصل از بارش اقدام کند همان گونه که در تهران چنین جویهایی در دو طرف خیابان ها وجود دارد و اجازه آب گرفتگی سطحی را نمی دهد.

خیلی ها بر این مساله اتفاق نظر دارند که آبگرفتگی خیابانها در هر شهر و مکانی ناشی از مدیریت غیرکارشناسی مسوولان شهری طی سالیان سال است.

شهروندان در اینگونه مواقع در خیابان ها و کوچه و معابر دنبال راهی برای گذشتن از جوی های آب بدون خیس شدن می گردند و در این میان هنگام رد شدن از خیابان از خودرو‌ها بیش از پیش فاصله می‌گریند تا از حمام آب و گل در امان بمانند.


علی میرزایی با ابراز گلایه مندی از آبگرفتگی معابر در زمان بارندگی به  سپاس گفت: متاسفانه در طول سال های گذشته در زمان بارندگی همواره شاهد آبگرفتگی معابر هستیم که این خود مشکلات عدیده ای به همراه داشته است و مسوولان شهرستان نیز برای برون رفت از این وضعیت هیچ راه کار اساسی ارائه نداده اند.

این شهروند افزود: مشکل آبگرفتگی معابر مانند یک کلاف سردرگم شده است، چرا که با وجود مراجعه مکرر به شهرداری و آب و فاضلاب  این شهرها پاسخ قانع کننده ای نمی دهند و بدون توجه به معضل هر ساله فقط به اقدامات ابتدایی تخلیه آب های سطحی که تا روزها پس از بارندگی باقی می مانند بسنده می کنند.

وی به بالا آمدن فاضلاب در منزل خود پس از بارندگی اشاره کرد و گفت: متاسفانه شبکه فاضلاب شهرستان جوابگو نیست و پس از هر بارندگی علاوه بر داشتن دغدغه آبگرفتگی معابر ، با مشکل ورود فاضلاب به درون منزل نیز مواجه هستیم./سپاس

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد