دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
در 28 صفر سال 57؛
در جریان این راهپیمائی 3 ساعته آیت‌الله سید محمد صالح طاهری نماینده امام خمینی و چند تن از نمایندگان پرسنل نیروی هوایی، سخنانی ایراد کردند و در پایان، افسران جزء ، همافران ، درجه داران و سربازان که تعدادشان در حدود 2 هزار نفر بود، از مقابل مردم در صفوف منظم گذشتند و بشدت تشویق شدند.‌ در این راهپیمائی خانواده‌های نظامیان نیروی هوایی بوشهر نیز شرکت داشتند.
به گزارش سوک، روز 7 بهمن 1357 مصادف با 28 صفر، مردم ایران همزمان با سالروز رحلت پیغمبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، طی یک راهپیمایی سراسری، ضمن اعلام انزجار از رژیم پهلوی و دولت بختیار، حمایت خود را از امام خمینی اعلام کرده و خواستار بازگشت هرچه زودتر ایشان به کشور و برپایی حکومت عدل اسلامی شدند.

بر اساس اسناد موجود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، یکی از تظاهرات مهم و باشکوه ملت ایران در روز 28 صفر، در بوشهر انجام شده است .

نکته مهم این تظاهرات حضور افسران نیروی هوایی در کنار مردم بود که در روزنامه اطلاعات در آن تاریخ نیز به آن اشاره است .

روزنامه اطلاعات در این خصوص نوشت: «عده‌ای از پرسنل نیروی هوایی پایگاه ششم شکاری بندر بوشهر ، یک بار دیگر با راهپیمائی همبستگی خود را با مبارزات مردم ایران اعلام داشتند. مردم در خیابان شهید صادق نیگلی و میدان خمینی به آن‌ها پیوستند و شعار دادند. در این راهپیمائی نیروی هوای با یونیفورم شرکت داشتند.»

پیوستن پرسنل پایگاه ششم شکاری بوشهر به نهضت اسلامی، روحیه مردم را تقویت کرد و به راهپیمایی آن رنگ و بوی دیگری بخشید.

گزارشگر روزنامه  اطلاعات ادامه می‌دهد: «در جریان این راهپیمائی 3 ساعته آیت‌الله سید محمد صالح طاهری نماینده امام خمینی و چند تن از نمایندگان پرسنل نیروی هوایی، سخنانی ایراد کردند و در پایان، افسران جزء ، همافران ، درجه داران و سربازان که تعدادشان در حدود 2 هزار نفر بود، از مقابل مردم در صفوف منظم گذشتند و بشدت تشویق شدند.‌ در این راهپیمائی خانواده‌های نظامیان نیروی هوایی بوشهر نیز شرکت داشتند.»

نام:
ایمیل:
* نظر: