پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 20
کد خبر: ۲۱۵۷۷۸
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
جوابیه :
پیرو اظهارات جناب آقای کرمی مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان در نشست با خبرنگاران و اشاره به پرداخت دو اضافه کار به مدیران کل اسبق، چند نکته، جهت تنویر افکار عمومی اعلام می دارم.
به گزارش سوک مدیرکل اسبق آموزش و پرورش ذاستان بوشهر نسبت به پرداخت دو اضافه کاری  مورد ادعای مدیرکل کنونی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش خلیل رضایی در این خصوص اظهار داشت: پیرو اظهارات جناب آقای کرمی مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان در نشست با خبرنگاران در بیست و دوم آبان ماه سال جاری و اشاره به پرداخت دو اضافه کار به مدیران کل اسبق، چند نکته، جهت تنویر افکار عمومی به شرح زیر به استحضار می‌رساند:

1- هشدارهای زیادی در آموزه‌های دینی ما، مبنی بر رعایت بیت‌المال و حساسیت ویژه نسبت به این امر مهم و اساسی وجود دارد، فلذا بر هر مسلمانی فرض است  که التزام عملی خود را ثابت و به دنبال توجیه مسایل نباشیم.

2- اخلاق اسلامی حکم می‌کند که به منظور تبرئه، توجیه عملکرد و تطهیر خود، به هر وسیله‌ای متمسک نشده و آبرو و حیثیت دیگران یا مسئولین ماقبل خود و شأن و منزلت اجتماعی آنان را مورد هجمه قرار نداده و زیر سئوال نبریم.

3- در مورد اضافه‌کاری مدیران کل آموزش و پرورش و حقوق و مزایا، طبق روال همیشگی بعهده وزارت متبوع بوده و بجز موارد قانونی خاص، هیچ پرداختی از ناحیه استان صورت نمی‌گیرد.

4- همکار بزرگوارم آقای کرمی، طی چند مرحله در محافل عمومی، از جمله در نمازخانه اداره کل و نشست خبری اخیر در خانه معلم شماره یک، در خصوص روند پرداخت 2 اضافه کار مطرح فرموده‌اند : «این موضوع مسبوق به سابقه بوده و مدیران کل قبلی نیز از این مزایا برخوردار گردیده‌اند.» باید به عرض مخاطبان گرانقدر  برسانم که اینجانب قریب به 27 ماه توفیق خدمت در این سنگر و نوکری جامعه فرهیخه فرهنگی و فرزندان عزیز و آینده‌سازان استان را داشته‌ام که اضافه‌کاری خود را از وزارت دریافت می‌نمودم بجز سه ماه خرداد، مهر و آبان ماه سال 92 که اشتباهاً مبالغی مشخص تحت عنوان اضافه کار واریز که بلافاصله با عکس‌العمل و اعتراض حقیر مواجه و طبق شواهد، قرائن و اسناد موجود عودت و جبران گردید.

5- آقای دکتر کرمی، جنابعالی در نشست خبری اخیر فرموده‌اید که: « ... و مشخص شد آنچه از وزارتخانه و استان پرداخت می‌شود هر دو اضافه‌کار است که به مدیران پیش از من هم پرداخت شده بود» و همچنین  بیان نموده‌اید که: « ... ولی چون کسی مدعی‌شان نبوده بررسی نشد...»
اولاً، ما مدعی بالاتر از مدعیان صوری و ظاهری مد نظر شما، داشته‌ایم «إنّ الشّاهدَ هُو الحاکم» به همین دلیل، قبل از اینکه شخصیتی حقیقی یا حقوقی مطلع شود اقدام به حسابرسی و استرداد وجوه دریافتی سه ماهه نمودیم. (حاسبوا انفسکم قبل ان تحاسبوا )

ثانیاً، در صورت سوء استفاده مدیران کل قبلی، به یقین دستگاه‌های نظارتی که بدون تساهل و تسامح و هرگونه ملاحظه و بدون اغماض در هر مقطع زمانی به وظایف ذاتی خود واقف و عامل به آن هستند ورود نموده، حال آنکه تاکنون حتی مکاتبه ای در این خصوص واصل نگردیده که خود مویّد سلامت کار و تبرّی از این موضوع می‌باشد.

ثالثاً، همکار عزیز، بهتر این بود که صرفاً به نحوه تسویه حساب خود و استرداد بدهی به بیت المال اشاره نمایید تا مقصر تراشی، تعمیم کلی موضوع به دیگران جهت توجیه عملکرد خود و دیگران را متهم نمودن؛ چرا که برنامه‌ریزی جهت ارتقای کمی و کیفی آموزش و پرورش، حل مسایل و مشکلات همکاران گران‌سنج، نجیب و ازخودگذشته و پرداختن به امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نیاز به اهتمام جدی و وقت‌گذاری بیشتر و شبانه‌روزی جنابعالی و همکاران محترم  دارد.

در پایان شایان ذکر است که به دلیل حفظ و رعایت شأن و جایگاه آقای کرمی به عنوان مدیرکل نهاد مقدس آموزش و پرورش، تاکنون در دفاع از حق خود و پاسخ به مطالب غیر واقع مطروحه خودداری نموده بودم، اما این جوابیه را پس از هماهنگی با ایشان و صرفاً به منظور روشن شدن موضوع و رفع شبهه از اذهان، تنظیم و قضاوت را به همکاران ارجمند و و افکار عمومی واگذار می‌نمایم و مجدداً از پیشگاه مردم شریف استان بابت قصورات و احیاناً  کوتاهی‌ها و خطاهای سهوی طلب عفو، گذشت و حلالیت دارم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
0
0
بسمه تعالی.اینجانب با28سال سابقه کاری میدانم که در زندگی وحقوق آقای رضایی هیچ شبهه ای وجود ندارد ونخواهد داشت.وکامل سالم زندگی کرده وهمیشه در کمک به ایتام ومستضعفین پیشگام بوده است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
0
0
باسلام.
پاک دست ترین مدیر دوران آموزش و پرورش استان حاج خلیل رضایی بوده و مطمنا اکثر فرهنگیان عزیز در این خصوص مهر تایید می زنند و ای کاش چهارتا از این مدیران در سایر دستگاههای دیگر و هم وجود داشت و استان در توسعه یک رشد قابل وصیفی می کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
0
0
آقای رضایی خیلی آدم قانونمند و پاکی هس
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
با سلام
آقای رضایی یکی از پاک ترین مدیر کل هایی بودند که من طول خدمت در اداره کل اموزش و پرورش توفیق همکاری با ایشان رو داشتم.
حتی زمانی که قرار بود گزارش عملکرد برای تهران ارسال کنیم در جلسه به همه گفتند فقط کارهایی که انجام داده اید رو اعلام کنید و اغراق و بزرگ نماییی نکنید که برخی اعتراض کردند که همه ی استان ها این کارها رو انجام میدهند و ما عقب می افتیم. گفتند اشکال ندارد بزار آخر شویم ولی راست بگویید
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
ناکارآمدی خود را به گردن دیگران انداختن و نبش قبر ، متاسفانه از رویه و شیوه های مدیران فعلی است ، اخلاق مداری جایگاهی ندارد !
یک فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
جدا از مسله سیاسی ایشان انسان پاکی است
زارعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
پاک دستی ورعایت مسایل بیت المال از خصوصیات بارز جناب آقای رضایی می باشد
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
همکار بزرگوارم آقای کرمی، طی چند مرحله در محافل عمومی، از جمله در نمازخانه اداره کل و نشست خبری اخیر در خانه معلم شماره یک، در خصوص روند پرداخت 2 اضافه کار مطرح فرموده‌اند : «این موضوع مسبوق به سابقه بوده و مدیران کل قبلی نیز از این مزایا برخوردار گردیده‌اند.» امیدواریم همچنان که اقای رضایی شفاف سازی دریافتی خود اعلام نمودن مدیران کل بعد و قبل از آقای رضایی نیز شفاف سازی نمایند تا مشخص شود چه کسانی در ماه دو بار اضافه کار می گرفتند
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
صداقت ، درستکاری و صیانت از بیت المال از ویژگی های بارز مردی است که تمامی جریانات سیاسی به تقوای ایشان اذعان دارند و هیچگاه این وصله ها به حاج آقا رضایی نمی چسپد بهتر است آقای کرمی در اولین فرصت در حضور رسانه ها از این مرد بزرگ عذر خواهی نماید
گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
به نام خدا

بی شک جناب آقای رضایی از جمله مدیران با اخلاق و با سلامت نفس بوده امد ولی با توجه به فرمایشات ایشان در متن نگارش شده، کاش مستندات عودت اضافه کار را هم به پیوست ارسال می فرمودند تا بیاناتشان سندیت داشته باشد.
معصومی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
پاکی آقای رضایی بر همگان آشکار است
عادل
|
-
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
0
هرگز ندیدم آقای رضایی غذای خانه معلم هم خورده باشد حتی در روزهای جلسات کاری و اداری که در خانه معلم تشکیل می شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
0
در پاکدستی و صداقت مثل آقای رضایی در بوشهر فک نمیکنم نظیر ایشان در بوشهر باشد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد