شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۱۶۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر گفت: جمعیت حیات وحش منطقه شکارممنوع دشتستان افزایش چشمگیری یافت.
فرهاد قلی‌نژاد صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حمایت از گونه‌های مختلف جانوری در دستور کار است و در راستای حمایت از محیط زیست استان بوشهر اقدامات و طرح‌های خوبی اجرا شده است

وی ادامه داد: با همکاری ۴۰ نفر از محیط بانان و همیاران محیط زیست در سرشماری تخمین جمعیت حیات وحش منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم-تنگ باهوش شهرستان دشتستان انجام شد.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: نتیجه انجام این سرشماری، شمارش ۳۵۰ راس قوچ و میش و کل و بز بود که بیانگر افزایش چشمگیر جمعیت حیات وحش در منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم - تنگ باهوش دشتستان بوده است.

وی با اشاره به بهبود وضعیت زیستگاه قوچ و میش و کل و بز در منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم - تنگ باهوش بیان کرد: شرایط زیستی در منطقه مذکور بهبود یافته و شاهد افزایش تعداد زیست‌مندان آن هستیم.

قلی‌نژاد ادامه داد: این نتیجه مهم با تلاش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان و پاسگاه محیط بانی شهید محمدی بخش بوشکان و همراهی مردم طبیعت دوست دشتستانی خصوصا جوامع محلی بخش بوشکان محقق شده است.

خسرو درویشی رئیس اداره حیات وحش استان بوشهر ضمن تشریح برنامه‌های این اداره برای بالابردن مطلوبیت زیستگاه‌های استان بوشهر خصوصا منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم، گفت: باتوجه به ارزیابی‌های صورت  گرفته، شرایط خوب زیستگاه و تلاش محیط‌بانان و همیاران محلی منطقه این روند روبه رشد در سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: