شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۱۶۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم این استان از ابتدای سال جاری تا کنون دو میلیارد و 722 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که همه این صدقات مردمی در زمینه ازدواج، مسکن، آموزش، بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، با بیان اینکه صدقات مردمی، نزد کمیته امداد وجوهات امانی و شرعی محسوب می‌شود اظهار کرد: شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد در کمیته امداد مهم‌ترین عامل برای اعتماد سازی مردمی است که باعث افزایش مشارکت عمومی برای کمک به نیازمندان و توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت می‌شود.


وی با اشاره به نیت خیر و خدا پسندانه مردم استان بوشهر در کمک به نیازمندان گفت: مردم نیک اندیش هم استانی در هشت ماهه سال جاری دو میلیارد و 722 میلیون تومان صدقه از طریق صندوق‌های صدقات و روش‌های نوین پرداخت الکترونیکی به کمیته امداد پرداخت کردند که نسب به مشابه سال گذشته 14 درصد رشد داشته است.


لطفی ضمن تقدیر از نیات خیر و خداپسندانه مردم هم استانی، در خصوص نحوه هزینه کرد صدقات توسط کمیته امداد نیز بیان کرد: صدقات جمع آوری شده بر اساس موازین شرعی و دستور العمل های لازم در سر فصل‌های کمک به درمان نیازمندان، کمک به تعمیر و ساخت مسکن نیازمندان، کمک به تأمین جهیزیه نو عروسان مورد حمایت، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان مورد حمایت و معیشت و رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند هزینه می‌شود.


مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه افزود: از این میزان صدقات مردم استان، 35 درصد صرف ازدواج جوانان مددجو و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی آنان، 30 درصد صرف ساخت یا کمک به تعمییر و بازسازی مسکن مددجویان، 16 درصد سهم کمک به امور حمایتی و خوداتکایی نیازمندان و 19 درصد صرف کمک به خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندان،، رفع سوء تغذیه کودکان و ارائه خدمات ویژه به سالمندان شده است.


مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر اینکه هیچ مبلغی از کمک‌های مردمی صرف جاهای دیگر نمی‌شود، خاطر نشان کرد: تمامی کمک‌های مردمی که توسط کمیته امداد جمع آوری می‌شود بدون هیچ کم و کاستی برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی جامعه و برای محرومان همان شهر و منطقه‌ای کمک کننده هزینه می‌شود.


لطفی با اشاره به روش‌های نوین و آسان پرداخت کمک‌های مردمی به ویژه در حوزه صدقات گفت: عموم مردم و خیران نیکوکار برای افزایش ضریب امنیت و سرعت در خدمت رسانی به نیازمندان می‌توانند با شماره گیری کد آنی پرداخت #077*8877* از طریق گوشی همراه خود در هر زمان و مکانی کمک‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسانند.


وی با بیان ضرورت ساماندهی صندوق‌های صدقات گفت: ترویج پرداخت صدقات الکترونیکی، پیامکی، اینترنتی و کارت‌های اعتباری در اولویت کاری کمیته امداد قرار دارد زیرا پرداخت صدقات به روش پیامکی و الکترونیکی، کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر از روش سنتی است.


مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که 90 هزار 289 صندوق بزرگ، متوسط و کوچک در معابر، اماکن و خانه‌های مردم استان وجود دارد، گفت: از این تعداد سه هزار و 253 صندوق بزرگ، هزار و 687 صندوق متوسط و 85 هزار 349 صندوق کوچک با مشترک خانگی وجود دارد.


لطفی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 3 میلیارد و 103 میلیون تومان وجوهات از صندوق صدقات احصا شده است یادآور شد: رویکرد کمیته امداد این است تا صندوق‌های بزرگ از مکان‌ها و معابر جمع آوری شود و روش‌های جدید الکتورنیکی پرداخت کمک‌های مردمی جایگزین آنها شود.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: