شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۱۶۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
مدیرکل استاندارد استان بوشهر از انتخاب این استان به عنوان استان پایلوت انجام آزمایش تعیین ماهیت فرآورده های نفتی خبر داد.
حمد رحیم بهره مند صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه آزمایش‌های استاندارد به توانمندی بالایی رسیده و ظرفیت‌های بسیار خوبی در سطح استان وجود دارد.

وی بیان کرد: در راستای اصلاح و بهبود فرآیندهای صادرات، واردات، عبور (ترانزیت) و سوآپ نفت خام و میعانات گازی، فرآورده ها و مشتقات آن، انجام آزمایش های تعیین ماهیت فرآورده های نفتی به صورت پایلوت به شش استان واگذار شد.

بهره‌مند با اشاره به انتخاب استان بوشهر به عنوان یکی از استان های منتخب اجرای این طرح، افزود: از آنجا که برخی از فرآورده های نفتی از جمله نفت سفید، نفت خام، گازوئیل و ... در دسته محصولات یارانه ای قرار می گیرند، صادرات این فرآورده ها ممنوع بوده، از این رو فرآورده های نفتی، پیش از صادرات، باید مورد آزمون های تعیین ماهیت قرار گرفته و عدم وجود این مواد در آن ها، تأیید شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: پیش از این تعیین ماهییت فرآورده های نفتی، توسط ستاد مرکزی مبارزه با کالا و ارز انجام می شد که با مصوبه سال گذشته هیئت وزیران، تعیین ماهیت و استاندارد سازی فرآورده های نفتی صادراتی به شش استان واگذار شد.

وی افزود: پس از اعلام آمادگی کارشناسان استاندارد استان بوشهر برای انجام آزمایش های مذکور و آموزش این کارشناسان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت پخش فرآورده های نفتی، استان بوشهر به عنوان یکی از استان های اجرای طرح پایلوت تعیین ماهیت فرآورده های نفتی صادراتی انتخاب و اولین کارگروه بررسی این پرونده ها نیز تشکیل شد.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: