شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۱۶۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر نوسازی می‌شود.
محمد پوریوسفی ظهر یکشنبه در جشنواره نخستین واژه آب اظهار داشت: امسال شاهد افزایش میزان بارش‌ها نسبت به سال قبل هستیم ولی هنوز هم کمبود منابع آبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه منابع تامین آب در استان بوشهر باید افزایش یابد اضافه کرد: باید در داخل و خارج از استان منابع آبی استان تامین شود و درصورتی که طرح‌ها تکمیل نشود استان بوشهر همچنان با کمبود آب روبرو خواهد بود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به قرار گرفتن بخش عمده آب مصرفی استان بوشهر در خارج از استان، افزود: توزیع عادلانه آب در شبکه‌های آبرسانی را در دستور کار داریم که یکی از اقدامات کاهش هدررفت و نوسازی شبکه است.

وی با اشاره به اهمیت بالای فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ صحیح مصرف آب، ادامه داد: اجرای چنین جشنواره‌هایی در مدارس استان بوشهر می‌تواند نقش مهمی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب داشته باشد.

پوریوسفی با اشاره به اینکه بیشترین مشکل استان بوشهر در فصل تابستان است، بیان کرد: برای حل مشکل آب در تابستان باید برای منابع داخلی آب استان از جمله چاه‌ها، آب شیرین‌کن‌ها و دیگر منابع برنامه‌ریزی شود.

وی مصرف آب در استان بوشهر را بالاتر از میانگین کشوری عنوان کرد و گفت: نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی در شهرها را در دستور کار داریم و شهروندان نیز نقش مهمی در این زمینه خواهند داشت.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: