شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۱۶۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
رئیس سازمان جهاد کشاورزی ‌بوشهر گفت: در پی تشکیل جشنواره و نمایشگاه خرما و در راستای حل مشکلات نخل‌داران و صادر کنندگان خرما صندوق حمایت از توسعه خرما در استان ‌تصویب شد.

محمدتقی منوچهری تولید خرما را یکی از ظرفیت‌های مهم استان دانست و اظهار داشت: از شش میلیون اصله نخل سالانه افزون بر 155 هزار تن خرما در استان بوشهر تولید می‌شود.

وی بهره‌برداران خرما در استان بوشهر را 14 هزار نفر دانست و افزود:  با احتساب خانواده نخل‌داران و صنایع جانبی و فرآوری خرما بخش عمده‌ای از مردم استان بوشهر در این عرصه فعالیت و امرار معاش می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر صادرات خرما را از استان مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد:سالانه حدود 15 تا 20 درصد خرما استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر می‌شود که سال گذشته 25 هزار تن خرمای استان بوشهر صادر شد.

منوچهری از برگزاری نمایشگاه و جشنواره کشوری خرما در بوشهر خبر داد و بیان کرد: در پی تحقق این مهم  از22 تا 24 آبان ماه و برای حل مشکلات نخل‌داران و صادر کنندگان خرما صندوق حمایت از توسعه خرما در استان بوشهر تصویب شد.

وی بیان کرد: در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس انجمن ملی خرمای ایران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر و نماینده مردم دشتستان در مجلس صندوق حمایت از توسعه خرما در استان بوشهر تصویب شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت محصول خرما که در سبد غذایی مردم، ایجاد اشتغال، صادرات و ارزی آوری نقش دارد برای تامین منابع مالی و سرمایه در گردش فعالان عرصه تولید خرما و صنایع فرآوری با ایجاد صندوق حمایت از توسعه خرما در استان بوشهرموافقت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: با ایجاد این صندوق فعالان بخش خرما و صادرات آن راحت‌تر می‌توانند منابع مالی موردنیاز خود را  از طریق تسهیلات کم بهره و بازپرداخت طولانی تامین کنند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: