يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۲۱۶۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
مدیرکل بازرسی استان بوشهر گفت: کوتاهی دستگاه های نظارتی منجر به آشفتگی در بازارهای این استان شده است.
غلامحسین کرمی روز سه شنبه در نشست هماهنگی بازرسی و نظارت بر اصناف افزود: خالی شدن میدان توسط برخی ادارات و دستگاه ها وضع کنونی بازار را به وجود آورد که باعث آسیب دیدگی خط مقدم اقتصادی شد.
وی بیان کرد: نبود نظارت جدی بر بازار و به هم ریختگی سازمانی عرضه کالاها و خدمات نارضایتی مردم را در پی داشته است.
کرمی اظهار داشت: تقابل و یا انداختن توپ به زمین یکدیگر توسط برخی مجموعه های ناظر بر بازار یکی از عوامل مهم در بی بند و باری توزیع کالا و خدمات در استان بوشهر است.
وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت دلار بر برخی از کالاها و اقلام اثر ندارد گفت: وجود چنین اوضاعی باعث فراهم سازی بستری مناسب برای افرادی است که تنها برای منافع شخصی است.
کرمی بیان کرد: در برخی موارد که خلأ قانونی وجود دارد نیاز به بررسی بیشتر است ولی نبود و یا کمبود نظارت باعث این به هم ریختگی سازمانی در بازار است.
وی با بیان با برشمردن ظرفیت های ستاد امر به معروف استان در امر نظارت و بازرسی افزود: تیم متشکل از دستگاه های ذیربط به منظور پیگیری جدی نظارت بر بازار، ارائه و توزیع کالا و خدمات باید تشکیل شود.
کرمی گفت: در این تیم ها باید از بازرسان ستاد امر به معروف استان بوشه که در ادارات و دستگاه ها نظارت دارند برای تیم های نظارت استفاده شود.
در این نشست که مدیران کل و معاونان دستگاهای مرتبط با نظارت بر بازار حضور داشتند راهکارهای مقابله با گران فروشی و توزیع هر چه بهتر ارائه کالاها و خدمات مورد بررسی قرار گیرد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: