يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۲۱۶۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
بعداز چند ماه تنش
به گفته یک منبع آگاه تخلفات انجام شده در این شورا توسط هیات نظارت بر شوراها و مرجع تصمیم گیری تائید و در حال صدور رای نهایی است.
به گزارش سوک؛ مدتی است اخباری در خصوص تخلفات شوراهای شهر و شهرداری ها در رسانه ها در حال انتشار است که برخی از شوراها حکم انحلال آنها توسط وزارت کشور صادر و برخی نیز در حال سلب عضویت هستند.

این اتفاقات به گونه ای است که براساس اخبار رسمی و منتشر شده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی درصد بسیار بالایی از آنها اخلاقی و مالی بوده است.

شورای اسلامی شهر یکی از شهرهای استان بوشهر مدتی است با اختلاف سلیقه های بسیار بالا در حوزه های مختلف دست و پنجه نرم می کند که بسیاری از این اختلافات موجب بروز تخلف توسط اعضاء شده اشت.

یکی از تخلفاتی که در این شورای شهر انجام شده است عبارت از جعل و دستکاری لایحه 9990 شهرداری مورخه 96/12/15  که در جلسه 96/12/22 در صفحه 59 جلسات مصوبه شورای شهر با اکثریت به تصویب رسیده و شکایت هم اکنون در دادسرای عمومی و انقلاب در حال رسیدگی است.

جمعی از شهروندان این شهر به جهت داشتن حقوق شهروندی مورد تهدید ، توهین و تهمت توسط رئیس شورا قرار گرفتند که خواستار رسیدگی از مرجع قضایی شده اند.

لازم به ذکر است که اقدام بدون مصوبه ریاست شورای شهر در شکایت از شهروندان  و منتقدان طبق ماده 10 قانون و وظایف ریاست شوراهای شهر و استفاده از عنوان بدون مصوبه شورا شکایت خود را جهت رسیدگی به مراجعه قضائی ارائه کردند، که این موضوع نیز در مرجع رسیدگی است.

به گفته یک منبع آگاه تخلفات انجام شده در این شورا توسط هیات نظارت بر شوراها و مرجع تصمیم گیری تائید و در حال صدور رای نهایی است.

شنیده شده این رئیس شورای شهر در ماه های گذشته با انتشار فیلم مبتذل در فضای مجازی باعث نارضایتی در مردم شد که آن را تایید و یا تکذیب نمی کنیم.

براساس قانون هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را تولید، ارسال، منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد ارسال یا انتشار یا تجارت تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

تبصره ۱ ـ ارتکاب اعمال فوق در خصوص محتویات مبتذل موجب محکومیت به حداقل یکی از مجازات های فوق می شود. محتویات و آثار مبتذل به آثاری اطلاق می گردد که دارای صحنه ها و صور قبیحه باشد.

تبصره ۲ ـ هرگاه محتویات مستهجن به کمتر از ده نفر ارسال شود، مرتکب به یک تا پنج میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.سپاس
نام:
ایمیل:
* نظر: