شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۱۶۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی گفت: دانش آموزان با مهارت آموزی می توانند به درک عمیق تری از آموخته های خود دست یابند و برای ساختن آینده ای بهتر با توجه به نقش مهم کارآفرینی در جامعه آماده شوند.
محمد جواد کاشفی صبح امروز در نشست با روسای آموزش و پروش خورموج و کاکی از این مرکز اظهار داشت: نسل امروز بی شک آینده ساز فردای کشور است و دانش سیال امروز، توسعه فراگیرتکنولوژی و تغییرات سریع در عرصه علم و فناوری در جهان، نیازمند ساختن نسلی کارآمد و با مهارت برای آینده است.

وی تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی به دانش آموزان  همگام با صنعت جلو می رود لذا به دنبال توسعه مهارت‌های منجر به اشتغال با رویکرد کم کردن فاصله آموزش‌های مهارتی با صنعت و بازار کار هستیم.

کاشفی اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی به دانش آموزان را به سمت یک برنامه کوتاه مدت سوق داده ایم تا به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم.

ریس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی برمهارت آموزی و پرورش نیروی کارماهر، در قالب آموزش های پیش از اشتغال و حین اشتغال به نحوی که با نیازسنجی و انتظارات بازار تناسب داشته باشد تاکید کرد و افزود: مهارت آموزی یک ضرورت غیر قابل اجتناب در جامعه است زیرا بستر و روحیه خودباوری و کارآفرینی را در جامعه بوجود می آورد.

وی یادآورشد: باید با فراهم کردن ساختارهای مناسب، دانش آموزان به آموزش های مهارتی گرایش پیدا کنند زیرا در سازمان آموزش فنی و حرفه ای ظرفیت خوبی برای این مهم وجود دارد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: