دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 14
کد خبر: ۲۱۶۵۳۱
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۵
در سایه بی توجهی مسئولین
این که یک فرد روستانشین تا چه میزان به سایت و درگاه های الکترونیکی دسترسی دارد که بتواند نیازهای نفتی خود را ثبت کند جای سوال دارد هر چند که شرکت پخش فرآوردهای نفتی استان بوشهر نیز مثل همیشه به خود زحمت نمی دهد که چندان اطلاع رسانی کند.

به گزارش سوک، در حالی بخش عمده مردم استان و به خصوص در مراکز روستایی از نبود نفت سفید دچار مشکل شده اند، که مشخص نیست شرکت پخش فرآوردهای استان چه خوابی برای آنها دیده است.

بر اساس این گزارش، حجم انبوه از تقاضاهای مردم استان بوشهر از این پایگاه خبری برای بیان مشکلات آنها در آستانه فصل سرد زمستان، حکایت از نبود یک تدبیر برای تامین نفت سفیدی می دهد که با وجود نبود علمک گاز ، به عنوان گاز دار محروم از این مایع هستند.

با توجه به پیش بینی ها برای ورود توده های سرد زمستانی به استان بوشهر، کمبود نفت سفید در سطح این استان می تواند مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کند.

البته خبرهای دریافتی نشان می دهد که گویا شرکت پخش فرآورده های نفتی از بخشنامه خود مبنی بر ممنوعیت توزیع نفت سفید در شهرها و روستاهایی که خط انتقال گاز به آن رسیده عقب نشینی کرده اما شرایطی را اعلام کرده که هر روستایی و حاشین نشین های شهری قادر به انجام آن نیستند بماند این که از 37 شهر استان بیش از 20 شهر آن تقریبا شرایط یک روستای بزرگ را دارا هستند.

بر اساس بخشنامه جدید شرکت پخش فرآورده های نفتی، متقاضیان که مشترک گاز خانگی شرکت گاز استان بوشهر نیستند، می توانند با مراجعه به سایت تجارت آسان به نشانی https://tejaratasan.niopdc.ir و در بخش "تقاضای نفت برای پخت و پز و گرما" مشخصات خود را وارد کنند تا بصورت الکترونیکی از شرکت گاز استعلام می شود و اگر مشترک گاز خانگی نباشند، سهمیه نفت سفید برای آنها منظور می شود.

اگر فردی بتواند از این خوان بگذرد آن زمان سهمیه ای به هر خانوار و به صورت الکترونیکی و بدون ارائه کوپن کاغذی تخصیص می یابد که با مراجعه به نزدیک ترین عامل توزیع می تواند سهمیه اش را دریافت کند هر چند این سهمیه فقط برای سال جاری است و از سال آینده این موضوع نیز متنفی اعلام شده است.

البته میزان توزیع نفت سفید نیز در نوع خود جالب است به گونه ای که در مرحله اول، سهمیه خانوار یک و دو نفره 60 لیتر، خانوار سه و چهارنفره 80 لیتر و خانوار 5 نفره و بالاتر 100 لیتر دریافت می کنند که به دلیل برودت بیشتر در بخش های ارم و بوشکان دشتستان یک سهمیه 20 لیتر بیشتری نیز به هر خانواده تعلق می گیرد.

از نکات جالب توجه این که مردم از این نوع برنامه ریزی ها خبر ندارند و شرکت پخش فرآوردهای نفتی استان بوشهر نیز مثل همیشه به خود زحمت نمی دهد که چندان اطلاع رسانی کند بماند این که یک فرد روستا نشین تا چه میزان به سایت و درگاه های الکترونیکی دسترسی دارد که بتواند نیازهای نفتی خود را تامین کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
0
دست شما درد نکنه که این خبر را زدید الان شاید نیمی از مردم شهر بوشهر بنا به دلایلی هنوز مشترک گاز نشده اند و نیاز مبرم به نفت دارند باور کنید برای بوشهر که مرکز گاز و نفت است زیبنده نیست اینطوری و با مشقت نفت به مردم دهند مگر ما چقدر سرما داریم و برای سه ماه نفت دهند کار شاقی می خواهند انجام دهند بایذ برای مردم بوشهر نفت را ازاد کنند واقعا زشت است الان این موضوع نفت معضلی برای مردم شده بعضی ها خانه کلنگی دارند و ممکن است سه الی چهار سال دیگه یا کمتر خانه را تخریب کنند و براشون نمی صرفه که با هزینه بالا گازکشی کنند حالا نباید سه ماه از این نعمت خدادای استفاده کنند که سالیان سال روی همین نفت در محرومیت زندگی کرزده اند خواهش می کنم سوک عزیز این موضوع را پیگیری کنید تا نفت را بصورت ازاد هم امسال و هم سالهای اینده به مردم زجر کشیده استان عرضه کنند باید مسولین استان این حق را به مردم دو دستی تقدیم کنند
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
0
واقعا شرم آور است که دم از خدمت بزنیم و با کمال رذالت و سخافت ، مردم را در تامین بدیهی ترین نیازهای معیشتی ، در تنگنا بگذاریم . یک روستایی ، نفت سفید را غیر از مصرف معمول ، با چه هدفی می خواهد ؟؟؟؟
نگران قاچاق هستیم یا محتاج اثبات قدرت و تحمیل قدرت بر مردم ؟؟!
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
0
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
0
نماینده گچساران در مجلس مشکلات مردم را از سوی دولت و عمدی دانسته است به نظر میرسد هدف اقشار ضعیف هستند تا به خیابان ها بیایند و نارضایتی را شعار دهند تا اربابان غربی دولت خوشحال شوند
شرافت
|
Spain
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
0
0
پس مرگ بگرده ماخومون ری نفت نشسیمه باید التماس کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
0
0
سوك ما كه نميتونيم بگيم تو سيشون بگو : كه اگه ميخوان با اين كارا جلو قاچاق سوخت بگيرن اونا كه اين كارا ميكنن خودشون پارتي و آدمش هم دارن كه بي ثبت نام نفت ميدهشون با اين كارا فقط دردسر 4 تا فقير و بيچاره مثل ما بيشترميكنن اون گردن كلفتا كه هيچيشون نميشه
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
0
0
استانی که 95 درصد نفت کشور صادر میکنه شاید حق مردمش باشه که برای نفت زجر بکشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
0
0
فقط به اسم خدمت به مردم آمدن تعطیلات پنجشنبه ها برای کارمندان را برداشتن تا بقول برای خود شیرینی بگویند که کاری کرده انداین هم مثل اون کارهایشان فقط از جیب مردم به اسم خودشون صرف می کنند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
0
0
خاک عالم ... مسئولان استان ما ....شیر گاز را ببندید بر سر این بالا نشینان بینم چه جور التماس می کنند
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد