يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 12
کد خبر: ۲۱۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
سرپرست تعاون روستایی استان بوشهر گفت: خرید محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر به صورت توافقی برای تبدیل به رب گوجه فرنگی آغاز شد.

سید محسن معروف با بیان اینکه برای تعادل و تنظیم بازار، محصول گوجه فرنگی کشاورزان استان بوشهر به‌صورت توافقی خریداری می‌شود اظهار داشت: در این راستا سه مرکز در بردخون، آبدان، کاکی در شهرستان‌های دشتی و دیر برای خرید گوجه فرنگی کشاورزان ایجاد شد.

وی، با بیان اینکه برخی دلالان بازار کشاورزان را بر هم ریخته‌اند گفت: در راستای حمایت از کشاورزان و تنظیم بازار خرید محصول گوجه فرنگی از کشاورزان  استان بوشهر به صورت توافقی برای تبدیل به رب گوجه فرنگی از امروز آغاز شد.

سرپرست تعاون روستایی استان بوشهر، این استان را قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل دانست و تصریح کرد: با خرید محصول گوجه فرنگی کشاورزان قیمت این محصول تنظیم و از ضرر کشاورزان جلوگیری می‌شود.

معروف با بیان اینکه گوجه فرنگی کشاورزان پس از خرید مستقیم با کارخانه رب انتقال داده می‌شود افزود: کارخانه‌های رب گوجه فرنگی استان اصفهان برای خرید محصول گوجه فرنگی کشاورزان استان بوشهر تعیین شده که در صورت نیاز، به کارخانه رب استان فارس در کازرون و مرودشت تحویل می‌شود.

وی، به بیان اینکه هزینه حمل بر روی قیمت گوجه فرنگی گذاشته می‌شود خاطر نشان کرد: محدودیتی اعتباری برای خرید گوجه فرنگی وجود ندارد و تا زمانی که کشاورزان آماده فروش توافقی هستند محصول آنان خریداری می‌شود.

سرپرست تعاون روستایی استان بوشهر از تولید 560 هزار تن محصول گوجه فرنگی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: از 11 هزار و 300 هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر تا پایان فصل پیش بینی برداشت 560 هزار تن محصول گوجه فرنگی می‌شود

معروف با اشاره به اینکه 80 درصد محصول گوجه فرنگی تازه‌خوری می‌شود خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود 20 درصد از محصول گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر به میزان 140 هزار تن از کشاورزان برای تبدیل به رب گوجه فرنگی خریداری شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان می‌توانند محصولات گوجه فرنگی خود را به مراکز خرید تحویل دهند افزود: خرید توافقی گوجه فرنگی از کشاورزان تا زمانی که بازار این محصول به تعادل برسد ادامه دارد و برای میزان خرید آن محدودیتی نیست.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد