چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 03
کد خبر: ۲۱۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه است.

حجت‌الاسلام عباس دشتی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه و حوزه اظهار داشت: وحدت دو رکن علمی کشور افزون بر رشد و نشاط علمی در جامعه اسلامی عامل تقویت انقلاب و نظام اسلامی خواهد بود.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر تصریح کرد: سوءاستفاده از حوزه و دانشگاه همواره جزء راهبردهای اصلی دشمن در جامعه اسلامی است.
دشتی افزود: حوزه‌های علمی و دانشگاه‌های ایران اسلامی در قبل و بعد از انقلاب همواره نقش محوری و تعیین‌کننده در عرصه‌های مختلف ایفا کرده‌اند.
 مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: نقش این دو جایگاه علمی در حرکت اسلامی و تربیت جامعه بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است.
وی تصریح کرد: حوزویان و دانشگاهیان در این چهار دهه اخیر با درک صحیح از شرایط کشور نقش ارزنده ایفا کرده‌اند.
عباس دشتی اظهار داشت: وحدت میان این دو قشر اثرگذار جامع آثار و برکات ارزشمند برای کشور در عرصه‌های مختلف دارد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: دشمن هیچ‌گاه نمی‌خواهد حوزه و دانشگاه در یک مسیر و هدف مشخص گام بردارند، جدایی و فاصله گرفتن این دو مرکز علمی کشور راهبرد اصلی دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامی است.
وی اضافه کرد: حوزه و دانشگاه همواره یک هدف مشترک داشتند و آن هم صیانت از انقلاب و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی است و امروز نیز این راهبرد مشترک رمز پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف است.
دشتی اظهار داشت: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه یک وحدت ظاهری و شکلی نیست بلکه نگاه مشترک در مبانی ارزش‌های فرهنگی و دغدغه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می‌تواند در تحقق وحدت عملی بسیار اثرگذار باشد.
 مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر بیان کرد: حوزه و دانشگاه همواره از مراکز فکری جامعه اسلامی تلقی می‌شوند که اختلاف در میان آنان باعث افزایش پرچم فتنه و نشانه بدعت‌ها می‌شود.

وی تصریح کرد: باید بتوانم به روش مقابله با جنگ روانی دشمن بپردازیم زیرا دشمنان سعی در القای ناامیدی به مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام را دارند، ازاین‌رو نقش‌آفرینی ویژه دانشگاهیان در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اهمیت مضاعفی دارد.
دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن تشکر حضور اساتید حوزه و سایر دانشگاه‌های استان در این نشست گفت: همفکری‌ها و تعاملات بین حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها مثمر ثمر بوده و در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش دارد.
مراد علی فولادوند افزود: نشست‌های مشترک بین حوزه و دانشگاه ضروری است و باید این‌چنین نشست‌هایی بیشتر بشود.
نشست هم‌اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان بوشهر به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت حوزه و دانشگاه به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در سالن کنفرانس دانشگاه پردیس برگزار شد.
در این نشست دکتر محمدرضا روان بد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و حجت‌الاسلام دکتر حسین فقیه استاد حوزه و هیات علمی دانشگاه خلیج‌فارس نیز مباحثی را پیرامون خلقت انسان از دیدگاه قرآن مطرح کرده و اساتید نیز به طرح پرسش‌های خود در حوزه‌های علوم اسلامی و پزشکی پرداختند.

منبع: مشرق
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد