سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۲۱۶۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
فرماندار گناوه با تاکید بر آماده‌سازی گناوه برای ایام نوروز، گفت: شهرستان گناوه از شهرستان های مهم در زمینه پذیرش مسافر و گردشگر در سطح کشور و استان بوشهر است.

 سید علی پاکنژاد دوشنبه‌شب در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان گناوه  با تقدیر از فعالیت مسئولان کمیته های ۱۲ گانه خدمات سفر شهرستان اظهار داشت: در سال گذشته با تلاش ها و زحمات همه مسئولان و دست‌اندرکاران کمیته های ستاد هماهنگی خدمات سفر، شهرستان گناوه توانست خدمات خوبی به مسافرانی که به این شهرستان سفر کردند ارائه دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان گناوه از شهرستان های مهم در زمینه پذیرش مسافر و گردشگر در سطح کشور و استان  و مورد توجه و نگاه ویژه  در بحث خدمات سفر است لذا باید مسئولان و دست‌اندرکاران تمام تلاش خود را به کار ببرند تا بتوان امکانات بیشتری در راستایارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگرانی که از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر می کنند ارائه شود و آنها با خاطره ای خوش و خوب  از این شهرستان سفر کنند.

پاکنژاد گفت: تا کنون این اتفاق افتاده و مسافرانی و گردشگران با رضایت از خدمات برای چندمین بار این شهرستان را برای گذراندن تعطیلات  نوروزی و سایر تعطیلات سالانه انتخاب می کنند و به این شهرستان سفر می کنند که امسال  نیز باید این خدمات بهتر از سال های قبل ارائه شود.

فرماندار گناوه تصریح کرد: بر این اساس می توان مصوبه ای داشت که جلسات ستاد خدمات سفر شهرستان از اول دی ماه هفته ای دوبار به صورت منظم برگزار شود.

وی گفت: در سال گذشته بر اساس تشکیلات  و چارت اداره کل میراث فرهنگی کمیته هایی در ستاد هماهنگی سفر تشکیل شد که در این شهرستان علاوه بر کمیته های پیش بینی شده در این چارت برخی از کمیته ها مانند کمیته اطلاع رسانی و فضای مجازی با توجه به نیاز شهرستان در ستاد خدمات سفر برای نخستین بار تشکیل شد و امسال با توجه به کار انجام گرفته این کمیته در سطح کشور هم تشکیل شد.

وی افزود: همچنین کمیته گشت‌های دریایی یا گردشگری دریایی که دو سال است در گناوه اجرا می شود و برای اولین بار ساماندهی آن مطرح شد.

رئیس ستاد خدمات سفرشهرستان گناوه گفت: مسئولین کمیته‌های مختلف تا برگزاری جلسه بعدی ستاد حداقل یک جلسه با اعضای کمیته های خود داشته باشند.

وی بیان کرد: شهرداری نیز آماده سازی و زیباسازی ورودی شهر را در دستور کار خود قرار دهد چون که چشم شهر ها ورودی آنها است.

پاکنژاد گفت: علاوه بر شهر های گناوه و ریگ که شهرداران در این مورد تلاش خواهند کرد با توجه به اینکه بسیاری از روستاهای شهرستان هدف گردشگران و مسافران است بخشداران مرکزی و ریگ در روستاها نیز با همکاری دهیاران زیباسازی و ساماندهی را پیگیری کنند.

رئیس ستاد خدمات سفرشهرستان گناوه گفت: روشنایی ورودی شهرها و بلوارها ونواقصات تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مسیر جاده ها یا سطح شهر بر اساس وظیفه محوله انجام شود.

فرماندار گناوه تصریح کرد: پیش بینی لازم برای تامین سوخت مورد نیاز در ایام نوروز توسط شرکت نفت و استقرار کیوسک های نیروی انتظامی ، هلال احمر،مخابرات در ساحل در دستور کار قرار گیرد و از ۲۰ اسفند بحث خدمات سفر در شهرستان گناوه آماده باشد.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه های بهاره و صنایع دستی توسط اداره میراث فرهنگی و صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در دستور کار کمیته تنظیم بازار قرار گیرد تا بتوان در ایام نوروز بر اساس وظایف خدمات لازم را به مسافران ارائه داد بخصوص در زمینه صنایع دستی و گردشگری و نمایشگاه بهاره که می توان خدمات خوبی داشت.

پاکنژاد گفت: روستاهای گردشگری و دارای مناظر و مناطق زیبایی  در شهرستان وجود دارد که هدف گردشگری هستند و باید مورد توجه قرار گیرند و با توجه به ورود جمعیت زیادی از مسافران و گردشگران به شهرها بخشداران با هماهنگی دهیاران جمعیت را به سمت روستاها هدایت کنند.

فرماندار گناوه گفت: آماده باش نیروهای امداد و نجات و آتش نشانی به صورت ۲۴ ساعته و تلفن های سه رقمی بخصوص در ایام نوروز فعال و آنلاین و پاسخگو باشند.

پاکنژاد تصریح کرد: کمیته آمار با هماهنگی میراث فرهنگی، اداره حمل و نقل جاده ای و پایانه ها و آموزش و پرورش آمار را به صورت روزانه به مرکز و استان گزارش کنند و سعی و نهایت تلاش در ارائه آمار دقیق باشد.

وی گفت: کمیته خدمات رفاهی و اسکان نهایت تلاش را در رفع خرابی خودپردازها وبرگزاری جلساتی لازم  با بانک ها داشته باشد.

فرماندار گناوه اضافه کرد: آماده سازی مدارس و سامانه رزرو اینترنتی برای اسکان فرهنگیان و سایر مسافران بر عهده آموزش و پرورش است و تنظیم بازار و نظارت بر تامین و توزیع میوه و مرکبات و اقلام مورد نیاز مردم برای شب عید در دستور کار کمیته تنظیم بازار باشد.

پاکنژاد بیان کرد: اداره آب و برق و آبفا شهری و روستایی و مخابرات  هماهنگی لازم را برای جلوگیری از قطع شدن آب و برق داشته و همچنین ساماندهی چت اسکی ها در ساحل با توجه به درخواست بخش خصوصی در دستور کار باشد.

وی پیرامون ساماندهی خانه های مسافر هم گفت: امسال تلاش شده تا صدور مجوز خانه های مسافر در خود شهرستان گناوه صورت گیرد زیرا صدور مجوز خارج از شهرستان پاسخگو نیست.

فرماندار گناوه گفت: جهت نظارت بر پخت نان، قیمت ها، نگهداری کالا ها و جلوگیری از افزایش کاذب قیمت ها کمیته تنظیم بازار بازدیدهای میدانی قبل از عید از سطح شهر داشته باشد  و در ایام نوروز نیز این بازدیدها افزایش یابد.

پاکنژاد اظهار داشت: کمیته نظارت بر عملکرد  رسیدگی کامل به شکایات داشته باشد و از انجمن های مردم نهاد و شورای اسلامی شهرستان مانند سال های قبل استفاده و جلساتی با آنها داشته باشند تا همکاری ویژه‌ای در امر بازرسی و نظارت با شما داشته باشند.

وی ادامه داد: کمیته خدمات بهداشتی هماهنگی لازم با داروخانه ها، بیمارستان ها و درمانگاه ها ونظارت کامل بر کشیک مراکز و داروخانه ها داشته باشند و علاوه بر ۲ داروخانه شبانه روزی بقیه داروخانه ها نیز ساعت کاری خود را در ایام نوروز افزایش دهند.

فرماندار گناوه  با تقدیر از عملکرد کمیته فضای مجازی و اطلاع رسانی در سال گذشته گفت: این کمیته که در سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و بیشترین اطلاع رسانی در صدا و سیمای استان از شهرستان گناوه بود و امسال نیز کمیته فضای مجازی و اطلاع رسانی عملکرد ستاد را در فضای مجازی و صدا و سیما منعکس کند.

وی با تاکید بر اینکه صدور مجوزلازم برای لنج های گردشگری هر چه زودتر در دستور کار قرار گیرد افزود: شهرستان گناوه در زمینه گردشگری دریایی دارای زمینه ها و بسترهای بسیار خوبی است که می توان آن را به بخش خصوصی واگذار کرد و از هم اکنون باید برای آن برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

فرماندار گناوه افزود: سالن ها آماده و در اختیار مدیریت بحران باشد تا در موقع ضروری بتوان از آنها بهره مند شد و مشکلی از این نظر نباشد.

رئیس ستاد خدمات سفرشهرستان گناوه گفت: همه اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان در تمام  ایام  بمخصوص در موقع بحرانی در دسترس باشند وامید است که بتوان نسبت به رفع نواقصات سال گذشته تلاش شود تا امسال اآن نواقصات بر طرف شود .

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد