چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 03
کد خبر: ۲۱۶۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
معاون استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم پژوهش در تامین نیازهای جامعه گفت: فعالیت تحقیق و پژوهش باید با فرهنگ جهادی توام شود که این مهم در جهاد دانشگاهی محقق شده است.

سعید زرین‌فر ظهر امروز در آئین افتتاح پروژه تحقیقاتی، پژوهشی طراحی و ساخت نخستین بازوی بارگیری نفت خام در ترمینال نفتی جزیره خارگ با بیان اینکه توانمندی جوانان در عرصه پژوهش و فناوری در بخش‌های مختلف نمایان است اظهار داشت: بومی سازی فناوری در بخش‌های مختلف نشان از توانمندی جوانان ایران اسلامی است که این مهم یکی از برکات تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه کمبودها و نیازهای صنعت در حوزه‌های گوناگون توسط متخصصان داخلی تامین می‌شود افزود: پژوهش و تحقیقات در عرصه دستیابی به تکنولوژی‌های بزرگ نقش مهم و حیاتی دارد که می‌تواند بسیاری از نیازها را تامین کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر، توسعه و پیشرفت کشور بدون توجه به پژوهش ناکارآمد دانست و تاکید کرد:  دست یابی به علوم و فنون جدید با تحقیق و پژوهش محقق می‌شود که جوانان ایران اسلامی در دستیابی به فناوری‌های نوین موفقیت‌های قابل توجهی کسب کرده‌اند.

زرین‌فر کسب علم بدون تحقیق را بی محتوا دانست و تصریح کرد: باید علم خود را توسعه دهیم و نمی‌شود که علم را بدون تحقیق و پژوهش توسعه داد و از این نظر پژوهش یک کار اساسی است.

وی با تاکید بر تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه گفت: دانشگاه و صنعت به صورت جداگانه فعالیت‌‌های تحقیقاتی مورد توجه دارند ولی باید شرایط به گونه‌ای باشد که کارهای صورت گرفته در دانشگاه به کار صنعت بیاید و نمونه این کار را در جهاد دانشگاهی شاهد هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهربا تاکید بر تقویت تعامل صنعت و دانشگاه بیان کرد: تحقیقات و پژوهش باید بر پایه نیاز واقعی جامعه و صنعت باشد تا بتواند مشکلات جامعه را برطرف کند.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد