سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۲۱۶۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
مسئول سازمان‌های مردم نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه هزینه هر جلسه دیالیز بیماران کلیوی ۳۰۰ هزار تومان است گفت: هر بیمار دیالیزی باید هفته‌ای ۲ بار دیالیز شود که این هزینه‌ها برای بیماران در استان بوشهر رایگان است.

حجت‌الاسلام محمود عبدالهی ظهر امروز در نشست با اعضای شورای شهر و شهردار بوشهر با قدردانی از ایثارگری خانواده‌هایی که با اهدا اعضای پیکر عزیزان خود سبب نجات جان بیماران می‌شوند اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی با فعالیت‌های مستمر در امر فرهنگ‌سازی اهدا عضو در استان اقدام کرده است ولی باید در این مورد تمامی سازمان‌ها و مردم پای کار بیایند.

وی با تاکید بر مشارکت شهرداری در امر فرهنگ‌سازی اهدا عضو بیماران مرگ مغزی تصریح کرد: موفقیت بیشتر در زمینه فرهنگ‌سازی اهدا عضو بیماران مرگ مغزی، همکاری و همراهی نهادهایی چون شورا و شهرداری می‌طلبد.

مسئول سازمان‌های مردم نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: شورا و شهرداری می‌توانند با کمک و رسیدگی به خانواده‌های مستمند اهداکننده، شرکت در مراسم ختم اهداکنندگان و تقدیم شاخه گل و یا لوح تقدیر توسط شورای شهر و اقداماتی از این دست می‌تواند در امر فرهنگ‌سازی اهدا عضو کمک شایانی کند.

عبدالهی با قدردانی از همکاری  ارگان‌ها، نهادها، افراد حقیقی و حقوقی در امر فرهنگ‌سازی اهدا عضو در استان افزود: فرهنگ‌‍سازی در این زمینه سبب احیاء زندگی افرادی که نیازی به عضو دارند می‌شود.

وی هزینه هر جلسه دیالیز بیماران کلیوی را 300 هزار تومان دانست و افزود: با توجه به اینکه هر بیمار دیالیزی باید هفته‌ای 2 بار دیالیز شود این هزینه‌ها برای بیماران در استان بوشهر رایگان است.

نقش شورا و شهرداری در فرهنگ‌سازی برای اهدا عضو بیماران مرگ مغزی مهم است

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) و گرامیداشت هفته پژوهش گفت: شورای شهر، شهرداری و مجموعه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری می‌توانند در فرهنگ‌سازی برای اهدا عضو نقش مثمر ثمر ایفا کنند.

سید مجید حسینی با تاکید بر مشارکت شورای شهر و شهرداری در زمینه تکریم خانواده‌های اهدا کننده عضو بیماران مرگ مغزی افزود: می‌توان با انجام کارهایی از جمله تبلیغات محیطی، اختصاص قطعه نام‌آوران برای اهداکننده عضو، نام‌گذاری یک پارک به این امر و ایجاد دیوار یادبودی در همان پارک، نام‌گذاری خیابان و یا کوچه محل سکونت خانواده این عزیزان به نام اهداکننده عضو، کشت یک نهال در پارک زمینه تکریم و اهدا عضو فراهم کرد.

همکاری شهرداری بوشهر برای فرهنگ‌سازی اهدا عضو بیماران مرگ مغزی

شهردار بندر بوشهر نیز گفت: در مورد فرهنگ‌سازی و ترویج اهدا عضو مجموعه شهرداری نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این امر خداپسندانه می‌کند.

سید نورالدین امیری افزود: انجمن اهدا عضو ایرانیان استان بوشهر درخواست‌ها و کارهایی که شهرداری در مورد فرهنگ‌سازی اهدا عضو بیماران مرگ مغزی می‌تواند انجام دهد به صورت مکتوب ارائه دهد و ما نیز قول همکاری با تمام توان را می‌دهیم.

ضرورت تشویق مردم و فرهنگ‌سازی در مورد اهدا عضو

عضو شورای شهر بوشهر نیز گفت: ما قدردان آن خانواده‌هایی باید باشیم که با اهدا عضو عزیزان خود سلامت را به جامعه ارمغان می‌آورند.

عبدالخالق برزگرزاده افزود: شورا و شهرداری شهر بوشهر آمادگی هر گونه همکاری و همراهی برای فرهنگ‌سازی در خصوص اهدا عضو را دارد.

عضو  دیگر شورای شهر بوشهر نیز با اشاره به اینکه باید به سمت تشویق مردم و فرهنگ‌سازی در خصوص اهدا عضو قدم برداریم خاطر نشان کرد: به سهم خود از شهردار و زیرمجموعه آن درخواست می‌شود به صورت ویژه در خصوص فرهنگ‌سازی و تکریم خانواده ایثارگر اهداکننده عضو تمهیداتی را ارائه کنند.

کیوان هاشم‌زاده تصریح کرد: باید به‌صورت ویژه به امر ترویج اهدا عضو در استان و شهر بوشهر بپردازیم و موضوعی با این اهمیت نباید لابلای بروکراسی اداری کم‌رنگ و در برخی موارد گم شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد