دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 28
کد خبر: ۲۱۶۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آبیاری نوین در 98 درصد اراضی دشت‌پلنگ استان بوشهر با اعتباری معادل60 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

سید کمال‌الدین شهریاری امروز در حاشیه آیین جشن پایان آبیاری تحت‌فشار در دشت پلنگ شهرستان دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش کشاورزی است و با توجه به خشک‌سالی و کم‌آبی‌هایی که در سال‌های اخیر با آن مواجه هستیم ضروری است که روش‌های سنتی آبی به آبیاری نوین تغییر کند.

وی افزود: با استفاده از روش‌های نوین آبیاری می‌توانیم با همین آب کم، سطح زیر کشت بیشتری داشته باشیم که نتیجه آن صرفه‌جویی در منابع آبی و افزایش محصولات کشاورزی در سطح است.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در این راستا در سال‌های اخیر چه به لحاظ تأمین اعتبار و چه به لحاظ ارائه طرح‌ها و فنّاوری‌های نوین، وارد عرصه شده و بخش کشاورزی را با وضعیت جدید جوی، اقلیم و میزان بارش‌ها مدیریت می‌کند.

شهریاری یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور به دنبال ترویج روش‌های آبیاری نوین هستند و خوشبختانه شهرستان دشتی در استان بوشهر اگر چه به لحاظ ظرفیت تولید محصولریال دومین شهرستان استان محسوب می‌شود اما به لحاظ سطح زیرکشت گلخانه‌ای و سطح آبیاری نوین در استان بوشهر مقام اول را داراست.

شهریاری تأکید کرد: 98 درصد اراضی دشت پلنگ استان بوشهر از طریق آبیاری نوین و با استفاده از 60 میلیارد ریال اعتبار انجام شده که امروز با حضور معاون امور باغبانی و مشاور وزیر و مجری سیستم‌های آبیاری نوین وزارت جهاد کشاورزی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم این الگو را در سایر مناطق و دشت‌های شهرستان دشتی و استان بوشهر توسعه دهیم.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد