يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 12
کد خبر: ۲۱۶۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با تاکید بر احیاء عمارت‌های قدیمی و تاریخی این استان با واگذاری به بخش خصوصی گفت: این بناها برای اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی، خدماتی، فرهنگی و هنری در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

رغوان مهدی‌زاده ظهر امروز در بررسی و بازدید از بناهای تاریخی در بافت تاریخی بوشهر با بیان اینکه این بافت از ظرفیت بالایی در عرصه‌های گوناگون برخوردار است اظهار داشت: در 38 هکتار بافت تاریخی بوشهر بیش از 800 بنا و عمارت تاریخی وجود دارد که احیا این بناها در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه طرح احیاء بافت تاریخی بوشهر تدوین شده است گفت: بافت تاریخی بوشهر با قدمتی بالای دو قرن از ظرفیت مهمی در عرصه گردشگری برخوردار است که مشارکت بخش خصی در این عرصه مهم است.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهربا تاکید بر احیاء عمارت‌های قدیمی و تاریخی این استان با واگذاری به بخش خصوصی گفت: این بناها برای اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی، خدماتی، فرهنگی و هنری در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

مهدی‌زاده بیان کرد: واگذاری بناهای ‏تاریخی به بخش خصوصی با هدف بهره مندی از فرصت‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز ضمن بازدید از این محوطه‌ها و ابنیه‌های تاریخی و ابراز خرسندی از ظرفیت موجود، طرح واگذاری این بناها به بخش خصوصی را قدمی مثبت برای احیای این آثار و رونق صنعت گردشگری دانست.

مهرداد ستوده تاکید کرد: به‌منظور سرعت بخشیدن به بازسازی عمارت‌های تاریخی تارسیدن به نتیجه مطلوب و آماده سازی زیر ساخت برای بهره‌برداری، با اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران و بخش خصوصی به این طرح کمک می‌شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد