يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 12
کد خبر: ۲۱۶۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
رئیس پلیس شهرستان دشتی با تاکید بر مقابله با زمین‌خواری گفت: در این راستا در ۸ ماه امسال بیش از ۴۱ هکتار زمین به ارزش ۹ میلیارد ریال در این شهرستان از دست زمین خواران بازپس گرفته شد.

سرهنگ جهانبخش صیادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دشتی مقابله  با قاچاق کالا، ارز، سوخت و زمین‌خواری را در اولویت نیروی انتظامی دانست و اظهار داشت: در این راستا تیم‌های تخصصی در عرصه برخورد قاطع با متخلفان تشکیل شده است.

وی با اشاره به مقابله با زمین‌خواری و سودجویان این عرصه بیان کرد: بر اساس  7 فقره شکایت اداره منابع طبیعی شهرستان دشتی، مبنی بر اینکه افرادی اقدام به زمین خواری  و تصرف اراضی ملی در سطح این شهرستان کرده‌اند، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس شهرستان دشتی از رفع تصرف زمین‌های تصرفی خبرداد و تصریح کرد:در 8 ماه امسال بیش از 41 هکتار زمین به ارزش 9 میلیارد ریال در این شهرستان از دست زمین خواران بازپس گرفته و به بیت‌المال برگشت داده شد.

سرهنگ صیادی افزود: در همین راستا تعداد 7 فقره پرونده تشکیل که پس از انجام تحقیقات و احراز وقوع جرم با هماهنگی مقام قضائی تعداد 8 نفر متهم  احضار و در بازجویی‌های صورت گرفته، همگی آنان به جرم خود مبنی بر تصرف اراضی ملی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی دشتی از محکوم شدن متصرفان زمین‌های منابع طبیعی خبرداد و تصریح کرد: پس از معرفی  8 نفر متهم  تصرف زمین‌های منابع طبیعی دشتی به دستگاه قضائی، همگی به جبران خسارت و استرداد زمین‌های تصرف شده به منابع طبیعی محکوم شدند.

وی با قدردانی از مشارکت مردم در امر مبارزه با زمین‌خواران گفت: پلیس با زمین خواران و متصرفان غیرقانونی اراضی ملی به صورت قاطعانه برخورد می‌کند.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد