يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 12
کد خبر: ۲۱۶۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: بنده از اول در نامه ای که رسانه ای هم نکردم، ایرادات برجام را برای رییس جمهور نوشتم.

 سعید جلیلی شامگاه چهارشنبه در دیدار با دانشجویان بوشهر در دانشگاه فرهنگیان این شهر اظهار داشت: دشمن به خوبی می‌دانست که اگر در بحث هسته ای پیروز شود و بتواند آن را متوقف کند یا روند رو به رشد آن را کاهش دهد، می تواند در زمینه های دیگر مثل برد موشکی نیز ورود پیدا کند.

وی افزود: وظیفه دانشگاه و دانشگاهیان این است که روند حرکت دشمن را رصد و راههای مقابله با آن را برنامه‌ریزی کنند.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، با بیان اینکه دانشجویان و دانشگاهیانبرجام‌خوانی را شروع کنند، افزود: در برجام از کشور ما خواسته شده نسبت به ۱۰۰ حق مسلم شامل ۳۳ حق علمی و ۲۳ حق تحقیق و توسعه انصراف دهیم؛ به گفته دشمن، ما کامل به برجام تعهد داشته ایم اما نتیجه آن چه شد؟ دشمن چه برخوردی کرد؟ آمریکا رسما از تعهد خارج شد و از ما خواسته اند نه تنها بازهم به تعهدات خود پایبند باشیم بلکه تعهدات جدید را نیز بپذیریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بنده از اول طی نامه ای که رسانه ای هم نکردم، ایرادات برجام را برای رییس جمهور نوشتم.

وی بیان داشت: مشکل آمریکا این است که انقلاب اسلامی به عنوان پدیده و نمادی در دنیا شناخته شده است که نه تنها بدون آمریکا، بلکه با مبارزه با آمریکا نیز توانسته پیشرفت کند؛ دشمن و به ویژه آمریکا از اینکه ایران توانسته آمریکاستیزی و مبارزه با زورگویی و حق‌طلبی را در دنیا به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل پیشرفتش معرفی کند، دچار وحشت شده است و با هر حربه و وسیله‌ای می خواهد موفقیت هایی را که ایران در این ۴۰ سال به دست آورده، از چشم همه بپوشاند و یا آنها را کمرنگ کند و تغییر دهد و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و این راهبرد اصلی آمریکا است.

جلیلی با بیان اینکه امروز بعد از ۴۰ سال ظرفیت‌ها و امکانات زیادی در ایران اسلامی شکل گرفته است، گفت: دشمن نمی خواهد این کارهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال دیده شود؛ انقلاب اسلامی ایران برای آرمانهای حداقلی شکل نگرفته، بلکه باید نگاه همه به قله ها باشد.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دانشگاهیان وظیفه سنگین رصد ‌موفقیت ها و دلایل تحقق و ناکامی ها را در این ۴۰ سال بر عهده دارند، گفت: دلایل موفقیت ایران در این ۴۰ سال این بوده که هر جا نگاهمان انقلابی بوده، موفقیت ها و پیروزی شکل گرفته و هر جا نگاهمان غیرانقلابی و چشم به دشمن بوده ناکامی ها شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: در این ۴۰ سال به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا کرده ایم و این مرهون نگاه انقلابی بوده است؛ با این حال هنوز تا رسیدن به قله فاصله است و باید با برنامه‌ریزی و نگاهی انقلابی به قله رسید.

جلیلی عنوان داشت: هر جا آحاد مردم احساس مسولیت کردند و بی‌تفاوت نبودند، موفقیت به دست آمده و همه باید در وسع خود برای دستیابی به موفقیت فعال باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین رئیسعلی دلواری را نماد استعمارستیزی دانست و اظهار داشت:  او توانست با به موقع عمل کردن به وظیفه ملی و مذهبی خود، جلوی دشمن بایستد؛ رئیسعلی دلواری اجازه گستاخی دشمن و تجاوز به خاک میهن را نداد.

وی ادامه داد: رئیسعلی دلواری اجازه نداد دشمن به سرزمینش تعرض کند و نشان داد، تجاوز برای دشمن هزینه بسیار سنگین دارد و همه باید به دشمن به چنین چشمی نگاه کنیم؛ چه کسی امسال رئیسعلی دلواری را ترور کرد؟ دشمن افرادی را از درون به این کار گماشت، پس دشمن وقتی می‌بیند در مبارزه موفق نیست، با استفاده از افرادی در درون موجبات شکست را فراهم می آورد.

منبع: مشرق
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد