سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۲۱۶۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دیر با اشاره به صادرات روزانه ۴۰۰ تن انواع محصولات کشاورزی دیر گفت: از این میزان صادرات بین ۱۰۰ تن تا ۱۵۰ تن آن گوجه فرنگی خارج از فصل گلخانه‌ای است که از بندر دیر به کشور قطر صادر می‌شود.

عیسی محمددوست با بیان اینکه شهرستان دیر قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل  استان بوشهر است اظهار داشت: امسال کشاورزان گوجه‌فرنگی کار در 4 هزار و 550 هکتار اراضی شهرستان دیر این محصول کشت و برداشت  را از 20 آذر آغاز کرده‌اند.

وی از برداشت 50 هزار تن گوجه فرنگی از اراضی کشاورزی  شهرستان دیر خبرداد و گفت:   پیش بینی برداشت گوجه فرنگی در اراضی شهرستان دیر 360 هزار تن تا فروردین سال آینده است که تاکنون 50 هزار تن آن برداشت شده است.

 مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دیر بیشترین اراضی گوجه فرنگی شهرستان دیر را در منطقه آبدان دانست و تصریح کرد: همزمان با برداشت محصول گوجه فرنگی خارج از فصل در اراضی دیر، برداشت محصول گوجه فرنگی گلخانه‌ای هم آغاز شده است.

محمددوست سطح زیر کشت اراضی گلخانه‌ای گوجه فرنگی شهرستان دیر را 72 هکتار دانست و خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود 5 هزار و 760 تن گوجه فرنگی گلخانه‌ای در دیر برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه گوجه فرنگی ربی اراضی شهرستان دیر به صورت توافقی خریداری می‌شود افزود: در منطقه آبدان و بردخون دو کارخانه رب گوجه فرنگی وجود دارد که گوجه فرنگی ربی اراضی کشاورزی به میزان هر کیلوگرم درب کارخانه یک‌هزار تومان بر اساس تعیین قیمت تعاونی روستایی خریداری می‌شود.

 مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دیر از صادرات محصولات کشاورزی شهرستان دیر خبرداد و بیان کرد: بر اساس آمار گمرک، روزانه 400 تن انواع محصولات کشاورزی شهرستان دیر از طریق گمرک این بندر به قطر صادر می‌شود که بین 100 تا 150 تن آن گوجه فرنگی گلخانه‌ای است.

محمددوست با اشاره به اشتغال بیش از 10 هزار نفر در اراضی کشاورزی شهرستان دیر افزود:برداشت گوجه فرنگی در شهرستان دیر درزمانی صورت می‌گیرد که اکثر نقاط کشور یخبندان ، برفی و بارانی است و کشاورزان دیر در آب و هوای مطلوب و خنک محصول خود را برداشت می‌کنند.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد