دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۲۱۶۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با وجود پتانسیل و ظرفیت های موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای جنوب استان و وجود مربیان ماهر و با تجربه در کنار تجهیزات به روز، این اداره کل آمادگی کامل دارد حرفه های آموزشی مورد نیاز را با هماهنگی صاحبان صنعت ضمن بروز رسانی در محیط های صنعتی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار کند.

 عبدالمجید دراهکی با اشاره به اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در حوزه های متفاوتی می تواند با مجتمع گاز پارس جنوبی همکاری کند، اظهار داشت: لازمه ایجاد اشتغال تربیت نیروی کار ماهر متناسب با نیاز بازار است که این جزء وظایف آموزش فنی و حرفه ای به شمار می رود و می تواند نقشی مهمی در ارتقاء مهارت شاغلین در این مجتمع داشته باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه حدود 6 هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه های مختلف تدوین شده و از نظر ظرفیت های مهارتی کمبودی احساس نمی شود، افزود: با وجود پتانسیل و ظرفیت های موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای جنوب استان و وجود مربیان ماهر و با تجربه در کنار تجهیزات به روز، این اداره کل آمادگی کامل دارد حرفه های آموزشی مورد نیاز را با هماهنگی صاحبان صنعت ضمن بروز رسانی در محیط های صنعتی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار کند.

دراهکی گام نهادن صنایع  در توانمندسازی مهارتی شاغلین در صنعت را پیشرفتی مهم برای توسعه مهارت آموزی دانست و تاکید کرد: فنی و حرفه ای  توجه ویژه‌ای برای توانمندسازی جوانان این استان در همه رشته‌ها به خصوص حوزه نفت و گاز دارد و در این راستا ازهیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

مدیر منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی نیز با بیان اینکه زمینه آموزش برای همه شاغلین در مجتمع محیا است گفت: هرچه آموزش در یک مجموعه برای کارکنان که سرمایه انسانی آن دستگاه محسوب می شوند بیشتر باشد، باعث افزایش راندمان کاری و به دنبال آن افزایش بهره وری و عملکرد خواهد شد.

محمد رضا بابائی افزود: با توجه به نقش محوری استان در بحث  نفت وگاز و با در نظر گرفتن موقعیت استراتژیک  استان بوشهر، نیاز به آموزش به ویژه برای نیروهای پیمانکاری بیش از پیش احساس می شود، که این مهم با انعقاد تفاهم نامه همکاری با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای مرتفع خواهد شد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد