سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۲۱۶۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: جاده بین مزارع کشاورزی در بوشهر گسترش می‌یابد.

کبری توکلی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های کشاورزی بوشهر اظهار داشت: توسعه برنامه‌های آموزشی را به صورت ویژه در دستور کار داریم و در این راستا برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری کارگاه آموزشی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه روستای دهستان انگالی شهرستان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این کارگاه با همکاری شبکه دامپزشکی در سه روستای کره بند، قلعه سوخته و محرزی برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با علف‌های هرز کلزا خبر داد و افزود: این کارگاه با حضور ۲۰ نفر از بهره برداران و کارشناسان در دهستان انگالی شهرستان بوشهر برگزار شد.

وی از اجرای جاده بین مزارع برای بیش از۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در راستای اجرای طرح‌های زیر بنایی و خدماتی بخش کشاورزی، پروژه جاده بین مزارع به طول هزار و ۴۵۰ متر با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون ریال اجرا شد.

توکلی گفت: جاده بین مزارع به این دلیل که از زیرساخت‌ها است و می‌تواند برای مراحل کاشت، داشت و برداشت مسیر رفت و آمد کشاورز را تسهیل داده و هزینه‌ها را کاهش دهد، از پروژه‌های اولویت دار این مدیریت محسوب می‌شود.

وی افزود: اجرای این طرح ۴۰ بهره بردار را در شهرستان بوشهر از مزایای خود بهره مند ساخته است و هدف از اجرای آن بهبود راه های صعب العبور، ساخت مسیر مناسب و هموار جهت تردد ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تسریع در حمل و نقل محصولات کشاورزی و رفت وآمد کشاورزان است.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد