کد خبر: ۲۱۷۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ۷۰ پروژه در عرصه آب و خاک، تولیدات گیاهی، دامی، شیلاتی و منابع طبیعی استان بوشهر با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

محمدتقی منوچهری با بیان اینکه در طول چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی تحولات مهمی در حوزه کشاورزی استان بوشهر ایجاد شده است اظهار داشت: تولید محصولات باغی از 59 هزار تن در سال اکنون به 224 هزار تن افزایش یافته است.

وی از افزایش تولید محصولات زارعی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: محصولات زارعی که در اوائل انقلاب در استان بوشهر 264 هزار تن بود اکنون به یک‌میلیون و 45 هزار تن رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح گلخانه‌ای در استان تصریح کرد: تولید محصولات گلخانه‌ای در استان بوشهر قبل از انقلاب وجود نداشت که اکنون 53 هزار تن محصول صیفی و سبزی تولید می‌شود.

منوچهری با اشاره به اجرای آبیاری تحت فشار و تبدیل آبیاری سنتی به نوین در اراضی کشاورزی خاطر نشان کرد: آبیاری تحت فشار در قبل از انقلاب در استان بوشهر وجود نداشت که اکنون 3 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر تحت پوشش این نوع آبیاری قرار دارد.

وی، از افزایش تولیدات دامی و شیلاتی پرداخت و افزود: تولیدات محصولات دامی و شیلاتی در استان بوشهر از 30 هزار تن در سال اکنون به 85 هزار تن رسیده و این در حالی است که پروژه‌های مهمی در حال اجراء است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به افتتاح پروژه‌های دهه فجر امسال گفت: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی 70 پروژه در عرصه آب و خاک، تولیدات گیاهی،  دامی، شیلاتی و منابع طبیعی استان بوشهر با اعتبار 118 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

منوچهری با اشاره به اشتغال ایجاد شده در 118 پروژه افتتاحی جهاد کشاورزی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه‌ها 662 اشتغال مستقیم و یک‌هزار و 119 اشتغال غیر مستقیم در استان بوشهر ایجاد می‌شود.

وی، افتتاح پروژه‌های گلخانه‌ای، آبیاری تحت فشار، پرورش دام و طیور را از جمله پروژه‌ها دانست و افزود: در ایام الله دهه فجر پروژه‌های شیلاتی در عرصه اسکله سازی، مجتمع‌های پرورش آبزیان، منابع طبیعی و آبخیزداری، بیولوژی اراضی، نهال‌کاری در بیابان و آبخوان‌داری افتتاح می‌شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد